امیرعلی مصدق دارفانی را وداع گفت

افق انلاین ، امیرعلی مصدق، شاعر در سن ۶۵سالگی از دنیا رفت. رضا اسماعیلی، شاعر با تایید این خبر گفت: «امروز (شنبه، ۳۰ مرداد) دخترشان با گریه با من تماس گرفت و از من شماره وزارت ارشاد را خواست، وقتی علت را جویا شدم گفت که پدر از دنیا رفته است.»

او درباره علت درگذشت امیرعلی مصدق بیان کرد: «آقای مصدق حدودا یک سال قبل عمل قلب باز انجام داده بود. اتفاقا یکی ‌دو ماه پیش به او سر زدم و در مجموع حالش خوب بود. اصلا احتمال نمی‌دادم، اما دخترشان گفت که امروز صبح ایست قلبی کرده است.»

به گفته اسماعیلی، هماهنگی‌های لازم با دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی انجام شده و مراسم تشییع پیکر امیرعلی مصدق فردا در قطعه هنرمندان انجام می‌شود.

امیرعلی مصدق در فروردین‌ ١٣٣۵ در تهران متولد شد. مصدق سرودن شعر را از ۱۰سالگی آغاز کرده بود و در سال ۱۳۵۹ به جمع شاعران حوزه هنری پیوست. او کارشناس و عضو شورای شعر حوزه و سپس کارشناس و عضو شورای شعر و موسیقی صداوسیما شد. مهرداد اوستا طی نامه‌‌ای از مصدق خواسته بود تا کلیه آثارش زیر نظر او منتشر شود. از آثار امیرعلی مصدق می‌توان به «گزیده ادبیات معاصر شماره ٨۵»، «با اجازه عشق»، «تصحیح دیوان سلمان ساوجی» و … اشاره کرد.

ایسنا