سرهنگ کارآگاه “سعید دالوند”، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در پی تشکیل پرونده ای مبنی بر انتقال پلاک ثبتی مال باخته با مدارک جعلی، بررسی موضوع در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود : بررسی کارآگاهان نشان از این داشت، متهم با اطلاع از اینکه مالک به مدت طولانی در خارج از کشور سکونت دارد، با جعل اسناد رسمی موفق شده بود پلاک ثبتی مال باخته را به نام خود منتقل کند و مالک  پس از حضور در کشور ایران متوجه شده بود پلاک ثبتی اش به شخص دیگری منتقل  شده و اکنون منزلش در تصرف ۲ مرد جوان است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ابراز کرد: با دستگیری این ۲ مرد جوان مشخص شد که متهمان با همکاری سرکرده باند متواری، پلاک ثبتی را به نام سرکرده باند انتقال داده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در عملیات دیگری متهم متواری نیز دستگیر و به جرم ارتکابی اعتراف کرد، افزود:  پلاک ثبتی را طی ۲ سال اخیر با همکاری همدستانش به نام خود منتقل کرده و قصد داشته پلاک ثبتی را به سایر افراد بفروشد که توسط پلیس دستگیر شده است.

او با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی مورد کلاهبرداری شده را ۳۰۰ میلیارد  ریال اعلام کرده اند، گفت: هر ۳ متهم برای کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار این پایگاه قرار دارند.