خبر خوش معاون رئیسی برای مردم

سید محمد حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست علمی « امام حسن عسکری (ع) از اندیشه تا زندگی» که به همت بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به دوران کوتاه ولی پربار امامت یازدهمین امام شیعیان گفت: از امام حسن عسکری (ع) توصیه هایی برای عموم مردم و به ویژه خواص به یادگار مانده است که اگر نصب العین همگان به خصوص مدیران باشد بسیاری از مشکلات و گرفتاریهای جامعه کاهش می یابد.

وی ادامه داد: از جمله سفارشهای آن امام همام  این بود که اهل تقوا و خداترس باشید، خیلی از معضلات امروزی ناشی از نافرمانی اوامر الهی است، کسی که عظمت خدا را درک کند به سمت معصیت و سرکشی نمی رود مخصوصاً در مورد حق الناس مرتکب تعدی و گناه نمی شود. توصیه دوم امام جدیت در امور زندگی و کارهایی است که برای خدا انجام می دهیم. یعنی اهل سهل انگاری و تعلل نباشیم و انجام امور همراه با اتقان و استحکام باشد. راستگویی، امانتداری، ذکر خدا، کسب معرفت و دانش، رعایت حقوق دیگران و… از توصیه هایی دیگر پدر بزرگوار امام زمان (عج) است که باید به آنها اهتمام ورزیم.

حسینی با اشاره به اهمیت توجه مسئولان به توصیه های ائمه(ع) تاکید کرد: در دولت سیزدهم در آغاز جلسات فرازهایی از فرمان معروف امام علی علیه السلام به مالک اشتر قرائت می شود و آیت الله رئیسی به شرح موجز آن می‌پردازند تا جهت حرکت و رسالت خطیری که برعهده کارگزاران نظام اسلامی است مشخص شود.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به سوال یکی از اساتید در رابطه با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: به خاطر جایگاهی رفیعی که این وزارتخانه دارد در خصوص نحوه مدیریت آن در ادوار گوناگون، اختلاف نظر وجود داشته و انتخاب وزیر آموزش و پرورش و ادامه خدمت وی همواره دشواری های خاص خود را دارد.

وی افزود: برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش افراد متعددی مطرح بودند، آیت‌الله رئیسی در نهایت به این جمع‌بندی رسیدند که آقای فیاضی برای اجرای ماموریت های این وزارتخانه مناسب هستند.

حسینی تاکید کرد: بعد از معرفی وزیر پیشنهادی در مجلس مباحثی مطرح شد که بخشی از آن به خاطر این بود که شناخت کافی از توانمندی آقای فیاضی وجود نداشت برای همین بلافاصله در مجلس و در کمیسیون آموزش کار را شروع کردیم و با نمایندگان جلسه گذاشتیم و وزیر پیشنهادی هم سوابق خودش را مطرح کرد و به ابهامات و سوالات پاسخ داده شد.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: برخی مسائل در باره آقای فیاضی ابتدا مطرح شد که با توضیحات ارائه شده مشخص شد درست نیست. دکتر فیاضی با مباحث، نظام مسائل و چالشهای آموزش و پرورش به خوبی آشناست، ۱۱ راهبرد ارائه کرده که اگر کسی با دیده انصاف این راهبردها، برنامه ها و اقدامات پیشنهادی را ببینند، نظرش نسبت به آقای فیاضی مثبت خواهد شد.

وی افزود: آقای فیاضی روز یکشنبه و دوشنبه همین هفته در همه کمیسیون های مجلس حضور پیدا می کند و نمایندگان هم ابهامات و سوالاتی که دارند را مطرح می کنند و ایشان هم پاسخ می دهد. وزیر پیشنهادی به نظر بنده جوان اهل فضل و آشنا به معارف ناب اسلامی است، این خیلی فرق می کند با کسانی که به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش بودند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در چهل و دو سال اخیر برای ارتقاء آموزش و پرورش زحمت زیادی کشیده شده اما کافی نیست و باید  اقدامات متعدد از جمله مطالبات رهبر فرزانه انقلاب به خصوص سند تحول بنیادین اجرا شود و آیت الله رئیسی بر این باور است که آقای فیاضی می‌تواند این ماموریت بزرگ را انجام دهد.

وی یادآور شد: ما هم امیدواریم نمایندگان در یک فضای منطقی و معقول تصمیم بگیرند و البته هر تصمیمی گرفته شود دولت تبعیت خواهد کرد و انشالله این وضعیت بلاتکلیفی که در آموزش و پرورش هست زودتر به پایان برسد. چنین وضعیتی برای کشور ضرر دارد و با سرپرست نمی‌شود یک جایگاه با این اهمیت را اداره کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه غالبا در اجرا مشکل داریم وگرنه اسناد بالادستی خیلی خوبی در کشور وجود دارد که روی زمین مانده است، گفت: آنچه نیاز است عزم و اراده است که خوشبختانه در این دولت این عزم و اراده وجود دارد و انشاءلله زمانی که دولت به صورت کامل استقرار پیدا کند کارهای اساسی و عمده سرعت می‌گیرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با توجه به تلاش، همت و عزم و اراده مسئولان به نظر می رسد هرچه جلوتر برویم شرایط بهتری را مشاهده خواهیم کرد. تاکنون گشایش‌هایی صورت گرفته و انشاءالله در آینده شاهد اتفاقات خیلی خوبی خواهیم بود.

وی گفت: آقای رئیس جمهور، وزرا و مسئولان دائماً با نخبگان و فرهیختگان جامعه در تعامل هستند و نظرات و ایده های آنها مورد توجه قرار می گیرد تا اگر نیاز به جراحی در برخی حوزه ها از جمله اقتصادی بود اندیشمندان هم نظر بدهند و در جریان باشند و کمک کنند تا شرایط بهتری در کشور فراهم شود.