به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۲،  شاخص بورس  تهران ۵۷۰ واحد نسبت به روز کاری گذشته رشد کرد و تا سطح ۲ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۶۳ واحد بالا آمد.

شاخص کل هم وزن  بورس  نیز با افزایش ۲ هزار و ۸۸۰ واحدی در رقم ۷۷۶ هزار و ۱۷۸ واحدی ایستاد.

شاخص کل  فرابورس  نیز با افزایش ۲۸ واحدی به رقم ۲۸ هزار و ۴۴۱ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش ۶۴۷  واحد به سطح ۱۴۳ هزار و ۶۱۴ واحد رسید.

خروج پول حقیقی از بورس

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام منفی شد و ۱۲ میلیارد تومان   پول حقیقی از   بازار سهام   خارج شد. امروز نماد خکمک بیشترین خروج را داشت که ارزش آن ۴۰ میلیارد تومان بود. پس از خکمک، نمادهای وبملت، کالا، خودرو، وکغدیر و کگل بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای حآفرین، بترانس و وپارس اختصاص داشت.

بورس

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌  بورس  و فرابورس

امروز نمادهای رمپنا، فملی و وپارس نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل کچاد، کگل و بوعلی نمادهایی بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در  فرابورس  نیز نمادهای سمگا، ددانا و بجهرم بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای زاگرس، وسپهر و دی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شهر بیشترین تراکنش را داشت و خکمک و بترانس در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کتوسعه، نیان و زفجر بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۰ هزار و ۲۴۹ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۶۷۸ میلیارد تومان بود که ۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۶ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۶ هزار و ۴۹۶ میلیارد تومان رسید.

بورس

بیشترین ارزش معاملات

در معاملات امروز نماد خکمک بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۱۵۵ میلیارد تومان بود.

پس از خکمک، بترانس بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثتران رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد کتوسعه و ناما در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشترین حجم معاملات

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد ۴۳۰ میلیون و ۷۰ هزار و ۴۲۱ سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به بترانس تعلق داشت. دو نماد خکمک و شهر نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

عرضه و تقاضای بورس

در معاملات چهارشنبه، ۱۰۴ نماد صف خرید داشتند و ۲۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۴۳۶ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۱۶ درصدی به ۱۱۱ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس