کد خبر:258632
پ

خودروی رهام آغازگر تحولی بزرگ در صنعت خودروی ایران و سایپا خواهد بود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ونزوئلا گفت: خودروی رهام که به زودی وارد بازار خواهد شد آغازگر تحولی بزرگ در صنعت خودروی ایران و سایپا خواهد بود.

به گزارش سایپانیوز، مصطفی علایی در جریان بازدید جمعی از سفرای جمهوری اسلامی ایران از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: بازدید از محصولات جدید سایپا به من انگیزه زیادی داد و سایپا با محصولات جدید خود می تواند تحولی عظیم در خودروسازی ایران را رقم بزند.

وی گفت: از مرکز تحقیق و توسعه و متخصصان و مهندسان ایرانی سایپا که با خلاقیت خودروی رهام را طراحی کردند، قدردانی می کنم و قطعا” ذهنیت منفی مردم در خصوص پراید با ورود خودروی جدید رهام به بازار تغییر خواهد کرد و مردم به خودروی تولید داخلی مانند رهام سایپا افتخار خواهند کرد.

علایی تاکید کرد: مردم دوست دارند که خودروی ایرانی سوار شوند که شیک و برخوردار از استانداردهای جهانی و اروپایی باشد و به نظر می رسد خودروی رهام در سطح استانداردهای جهانی است و می تواند با خودروهای خارجی در بازارهای بین المللی رقابت کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا بیان کرد: صادرات خودرو و صادرات خدمات فنی و مهندسی خودرو از دو جهت برای کشور ما اهمیت دارد، اول از بعد ملی و اینکه افتخار ماست که خودروی ایرانی به بازارهای جهانی راه پیدا کند، چه به کشورهای همسایه و یا کشورهای آمریکای لاتین مثل ونزوئلا و در وهله دوم صادرات خودرو به جهت اقتصادی به نفع کشور ماست و با تولید بیشتر، سود و اشتغال بیشتری نصیب کشورمان خواهد شد که این اتفاق در کشور ونزوئلا رخ داده است.

علایی تصریح کرد: صنعت خودروی ایران از جمله گروه خودروسازی سایپا به بازار ونزوئلا راه پیدا کرده و در این کشور خودروی ایرانی تولید می شود که امیدواریم با احیای مجدد، خودرو و قطعات خودرویی با شتاب بیشتری در ونزوئلا تولید شوند.

وی تنها راه مقابله با تحریم ها را امیدواری به آینده، خلاقیت، کوشش و یافتن راه هایی که وابستگی کمتری به خارج دارد، دانست و گفت: با خوداتکایی و استفاده از روش های خلاقانه توان عبور از تحریم ها را خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 + = 23

کلید مقابل را فعال کنید