2

زاکانی در مناظره:پزشکیان همان دولت آقای روحانی است

  • کد خبر : 389697
  • ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۸:۰۱

افق نیوز؛ به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، دومین مناظره چهاردهمین انتخابات ریاست جمهور امشب ۳۱ خرداد ماه با حضور ۶ نامزد ریاست جمهوری قاضی‌زاده قاضی‌ زاده هاشمی، پورمحمدی، پزشکیان، قالیباف، زاکانی و جلیلی  برگزار شد. در ابتدای این برنامه سوالات کارشناسان برای بخش اول مناظره دوم نامزدهای ریاست‌جمهوری با عنوان «خدمات عدالت محور دولت» […]

افق نیوز؛

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، دومین مناظره چهاردهمین انتخابات ریاست جمهور امشب ۳۱ خرداد ماه با حضور ۶ نامزد ریاست جمهوری قاضی‌زاده قاضی‌ زاده هاشمی، پورمحمدی، پزشکیان، قالیباف، زاکانی و جلیلی  برگزار شد.

در ابتدای این برنامه سوالات کارشناسان برای بخش اول مناظره دوم نامزدهای ریاست‌جمهوری با عنوان «خدمات عدالت محور دولت» به شرح ذیل بیان شد:

پرسش مردمی: برنامه شما برای منصفانه سازی یارانه سوخت چیست؟

مهدی امیدوار (سخنگوی اتاق اصناف ایران): امسال ۴۵۰ هزار میلیارد به ارز ۲۸۵۰۰ تخصیص داده شده است، آیا این را بهتر است به ابتدای زنجیره تولید بدهیم یا دولت در قالب کالا برگ و کالا به مصرف کننده بدهد؟

پرسش مردمی: برنامه شما برای عادلانه کردن یارانه‌ها چیست؟

مرتضی بختیاری (رئیس کمیته امداد): با کمک مجلس در برنامه توسعه آمده است که در پایان برنامه فقط مطلق به صفر برسد، برنامه شما برای توانمندسازی افراد جامعه و بویژه نیازمندان برای گرفتار نشدن در تله فقر چیست؟

جلیل بشارتی (معاون اسبق مناطق محروم ریاست جمهوری): شهرهای بزرگ در حال گسترش زیاد است؛ الان ۳۰ درصد روستا و ۷۰ درصد شهرها هستند. برنامه شما برای گسترش عادلانه این مسئله چیست؟

پورمحمدی آدرس غلط می‌دهد

علیرضا زاکانی؛ نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری در اولین زمان خود در این مناظره  گفت: مردم، کشور ما ثروتمند است و مشکل ما این است که این ثروت را خوب توزیع نمی‌کنیم! این آدرسی که جناب پورمحمدی که دوست بنده هستند آدرس غلط است و کل این شعارها قبلاً‌ داده شده است. یارانه خانوار در حوزه بنزین گاز و برق به درستی در کشور توزیع نمی‌شود.

وی تصریح کرد: ما بسته رفاهی داریم که در این بسته رفاه،‌ هم یارانه طلایی در حوزه یارانه انرژی داریم و هم ناظر به معیشت و مسکن و اشتغال مردم، سلامت و تفریح مردم بسته‌ای را ارائه می‌کنیم.

زاکانی اظهار کرد: ما یک یارانه‌ای طلایی تنظیم کردیم که مابه‌ازای مصرف انرژی کل خانوار کشور در بخش خانوار،‌ اگر بنزین و گاز و برق را درنظر بگیریم شما به هر خانواده ۳ نفره،‌ معادل اعتبار ۲۰ گرم طلا در سال یارانه می‌رسد.

.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ادامه داد: یعنی یک خانواده ۵ نفره ۱۱۰ میلیون تومان در سال یارانه دارد که اعتبار به طلا داده می‌شود مصون از تورم است و نقدینگی را زیاد نمی‌کند و صرفه‌جویی فراهم می‌شود و به میزان انتقال از سوخت‌های فسیلی از جمله بنزین به سمت سوخت‌های پاک برق،‌ سودشان بیشتر می‌شود.

وی گفت: همه روستاییان و عشایر و ملت ثروتمند خواهند شد. به میزان صرفه‌جویی سود خواهند کرد. صرفه‌جویی برق نیز به سمت تولید پیش خواهد رفت. لازم نیست که برق کارخانه و کشاورز را قطع کرده و به تولید آسیب صدمه بزنیم.

زاکانی اضافه کرد: یارانه انرژی بخش تولید سر جایش است و فقط ناظر به سه قلم بنزین،‌ گاز و برق خانوار صحبت می‌کنم. هم کل مردم ثروتمند می‌شوند و فقر مطلق ریشه‌کن می‌شود.

 نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری  تصریح کرد: اگر کسی مایل به مصرف بیش از اندازه بود مانعی نیست! می‌تواند از کسی که کمتر مصرف می‌کند می‌تواند گرفته و دولت تنظیم‌گر آن است.

وی گفت: از اول شروع دولت برای خانوارهای حساب ویژه باز می‌شود و این پول برای آنها مدنظر قرار می‌گیرد.

پزشکیان همان مسیر روحانی را دنبال می‌کند/ دوره سیاه ۸ ساله روحانی، کشور را به باد داد

زاکانی در بخش دوم سخنانش با نشان دادن نموداری در برنامه گفت: نموداری که در دست بنده است نشان می‌دهد که از همین ابتدای دولت خدمت نفری ۲۲ میلیون در سال یارانه انرژی به اعتبار طلا داده خواهد شد و فقر مطلق ریشه‌کن خواهد شد.

 نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری با اشاره به کاهش قیمت انرژی در دولت خدمت افزود:  قیمت بنزین هم از  ۳ هزار تومانی به ۱۵۰۰ کاهش پیدا می‌کند. پرداخت به انتهای زنجیره غلط خواهد بود و به حلقه ماقبل زنجیره تسویه صورت گیرد و به کل زنجیره داده شود.

وی  خاطرنشان کرد: نکته بعدی راجبه آقای پورمحمدی می‌گویم که آدرس غلط می‌دهید. مشاور آقای پزشکیان گفتند که دولت آقای رئیسی ۳ سال فلاکت بار بود. خود آقای پزشکیان ۵ دوره مجلس بودند یک دور نایب رئیس مجلس بودند و بهتر است به جای توصیه‌های اخلاقی پاسخگو باشند.

۳ سال دولت رئیسی از  ۸ سال روحانی بالاتر است

زاکانی با اشاره به اینکه دوره سیاه ۸ سال دوره آقای روحانی کشور را به باد داد، اضافه کرد: به طبع ۳ سال جناب آقای رئیسی از آن ۸ سال بالاتر است و شهید رئیسی از آقای رئیسی زنده موثرتر است.

 نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری تصریح کرد: سبد کالایی که در سال ۹۲ ژنرال‌های اقتصادی گذاشتند مردم را بیچاره کردند و مسکن مهر را مزخرف خواندند و امروز در ستاد پزشکیان هستند!

.

وی اظهار کرد: گفتند ما با فساد مبارزه می‌کنیم وقتی برادر آقای رئیس‌جمهور تهدید به دستگیری شد رئیس جمهور اعلام کرد که اگر این اتفاق بیافتد من اعلام جنگ می‌کنم! بعداً معلوم شد که رئیس‌جمهور نیز باید در مقابل قانون خاضع باشد.

آقای پزشکیان همان دولت آقای روحانی است و همان مسیر رو دنبال می‌کنند

زاکانی تصریح کرد: برادر معاون رئیس جمهور به اتهام قاچاق حرفه‌ای ارز دستگیر کردند. وقتی دولت را تحویل گرفتند وعده ۱۰۰ روزه دادند اما بعد اعلام کردند که مگر انسان بی عقل است که ۱۰۰ روزه اتفاقی بیافتد و به شعور مردم توهین کردند.

 نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: وقتی از درون اتاق‌های شیشه‌ای و ماشین‌های آنچنانی مسیر را دنبال کردند ۲۰۵ هزار میلیارد بدهی دولت در سال ۹۲ بود و دولتی که به آقای رئیسی تحویل دادند ۱۳۰۰ همت بدهی داشتند.کل بودجه آن سال ۱۳۷۰ همت بود و بودجه یکسال را آقای روحانی پیشخور کرد و دولت را بدهکار کرد.

وی افزود: حادثه معدن یورت که اتفاق افتاد پدر یکی از آقایان گفت که ما اصلا رئیس جمهور نداریم! وقتی قطار تبریز آتش گرفت ۴۵ نفر به رحمت خدا رفتند وزیر مسکن روحانی که امروز در ستاد پزشکیان است اعلام کرد که مردم بیمه هستند! آقای پزشکیان همان دولت آقای روحانی است و همان مسیر رو دنبال می‌کنند.

***

در ادامه برنامه سوالات کارشناسان دور دوم مناظره نامزدهای ریاست جمهوری که به بحث «ارتقای نظام سلامت» اختصاص پیدا کرد و سوالات به شرح ذیل مطرح شد:

پرسش مردمی: اگر دیدید جلوی بیمارستان ها مردم از شهرستان ها می آیند و خیمه می زنند و چند ماه در نوبت هستند؛ برنامه شما برای این معضل بزرگ چیست؟

علیرضا مرندی: چقدر برای سلامت این جامعه که مدیونش هستید ارزش قائلید؛ سلامتشان و نه درمانشان.

کامران باقری لنکرانی: بحران فرسودگی شغلی و بحران مهاجرت نیروی انسانی و بحران نگهداشت نیروی انسانی بخصوص در مناطق محروم، نظام سلامت را تهدید میکند. برای حل این بحرانها چه برنامه ای دارید؟

سعید نمکی: نگاه شما به بحث عدالت در سلامت و دسترسی عادلانه مردم در نقاط محروم به زیرساختهای سلامت و نگاه شما به نظام شبکه و راهکارهای تقویت پوشش بیمه ای و کاهش پرداخت از جیب مردم چیست؟

ایرج حریرچی: نظام هوشمند اطلاعات سلامت باید مورد توجه وزارت بهداشت قرار گیرد؛تعهد دولت برای یکپارچه سازی اطلاعات برای دو سال و تعهد دولت برای اجرای پزشک خانواده در طی یکسال آیا در توان دولت شما هست؟

 ترامپ‌هراسی آقای پورمحمدی راه به جایی نخواهد برد!

زاکانی در بخش سوم سخنانش خطاب به پزشکیان گفت: از توصیه‌های اخلاقی آقای پزشکیان تشکر می‌کنم! ترامپ‌هراسی آقای پورمحمدی راه به جایی نخواهد برد! بعداً ایشان باید توضیح بدهند که با اسناد SFO چه کار کرده است؟! اسنادی که از خارج از کشور به دفتر ایشان آمد و بایگانی شد و باید توضیح بدهند که چه کار کردند؟! که به موقعش بحث خواهیم کرد!

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری تصریح کرد: مهمترین بخش در حوزه پزشکی نیروی انسانی که سرمایه بزرگی است. بهورز،‌ پرستاران،‌ ماماها و … بزرگترین سرمایه ما هستند. ما شبکه بهداشت را تقویت می‌کنیم و پیشگیری مقدم بر درمان است. بیمه پایه رایگان باید دراختیار ۱۵ درصد جامعه قرار بگیرند که بیمه نیستند و ۶۰ درصد مردم بیمه تکمیلی خواهند شد و بیمه‌ها را عمق می‌دهیم.

.

وی  با اشاره به رایگان شدن درمان ۴۰ درصد مردم در دولت خدمت ادامه داد: یک هزار و ۵۴  بیمارستان را در کشور داریم که ۱۸۴ بیمارستان  خصوصی است و نزدیک به ۶۰۰ بیمارستان دولتی است.

زاکانی اضافه کرد: هزینه بیماران صعب العلاج در دولت خدمت به صورت کامل رایگان خواهند شد و دولت از بخش خصوصی خرید راهبردی می‌کند و مسیر تحول را به سمتی میبرد که سلامت در زندگی افراد بتواند اسباب حفظ و صیانت انجام بشود.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری با بیان اینکه امروز ۴۰ درصد از هزینه‌های درمان از جیب مردم هزینه می‌شود، گفت: این را به بین ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرف ۴ سال درصد خواهیم رساند.

مراحل درمانی خانم‌های باردار و کودکان زیر ۱۵ سال را رایگان می‌کنیم

زاکانی در بخش چهارم سخنانش گفت: رایگان کردن خدمات خانم‌های باردار، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها  و افراد زیر ۷ سال است که به صورت پلکانی طی ۴ سال به ۱۵ سال می‌رسانیم.

وی ادامه داد: بزرگترین سرمایه ما در حوزه پزشکی موضوع نیروی انسانی، شبکه، تجربه و کارکرد ما است تا بتوانیم بسته‌ای برای ارائه خدمت درنظر بگیریم.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری خطاب به پزشکیان تصریح کرد:‌ آقای پزشکیان گفتند که یک عده‌ای ممکن است رانت بگیرند! نه ما نیز مثل ایشان نه در خارج از بیمارستان دولتی کار نکردیم و حتی بستری شدن ما نیز در بیمارستان دولتی بوده است.

.

وی اظهار کرد: ما نیازمند یک تحول هستیم که جزء با یکپارچه سازی اطلاعات،‌ سطح بندی خدمات، نسخه الکترونیک، شبکه بهداشت، توجه به توریسم سلامت و … انجام نخواهد شد.

زاکانی گفت: موضوع سلامت فراتر از بخش بهداشت و درمان است و شورای عالی سلامت به مسئولیت ریاست جمهوری باید همه دستگاه‌ها را مکلف کنند تا در این حوزه گام‌های موثر قدم بردارند.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری خاطرنشان کرد: موضوع دارو با دستور حل نمی‌شود و به کارخانه داروسازی نمی‌توانیم بگوییم که با ضرر تولید کند!

وی افزود: موضوع اصلاح بیمه‌ها یک امر قطعی است و فساد در حوزه سلامت و زیرمیزی باید مورد توجه قرار بگیرد.

زاکانی مجدداً خطاب به پزشکیان اضافه کرد: آقای پزشکیان ناظر به فروش نفت اطلاعاتی دادند که نادرست است! و اگر بخواهید بعد از جلسه اطلاعات دقیق به شما خواهم داد. امروز عربستان و عراق از ما بیشتر امتیاز برای فروش نفت می‌دهند و اعداد ۳۰ درصد نادرست است و عدد کمتر از این است.

***

سوالات دور سوم مناظره نامزدها از سوی کارشناسان به شرح ذیل مطرح شد:

دولت شما برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت و متناسب‌سازیِ نظام آموزش با نیازهای نسل جدید چه برنامه‌ای دارد؟

دولت شما برای کاهش تراکم دانش‌آموزان در کلاس‌ها و ایجاد عدالت چه برنامه‌ای دارد؟

دولت شما برای ارتقای رابطهٔ دانشگاه و صنعت و جلوگیری از مهاجرت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی چه برنامه‌ای دارد؟

مشکلات معیشت و مسکن را می‌توان از طریق صندوق ذخیره حل کرد

زاکانی در بخش پنجم سخنانش و در پاسخ به سوالات مطرح شده، گفت: آینده کشور در نظام تعلیم و تربیت مشخص خواهد شد و تعلیم و تربیت کشور نظام پیشران تحولات کشور است و از خانواده آغاز می‌شود و در مسجد، مدرسه، دانشگاه، حوزه، رسانه و تمام ساحت‌هایی که انسانی می‌آموزد این تعلیم و تربیت ادامه پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: رکن آموزش و پرورش اساس ویژه‌ای دارد که نقش خاصی را در آینده کشور ادا می‌کند و هرکسی می‌خواهد به آینده کشور نگاه کند بایستی به آموزش و پرورش کشور نگاه کند. اگر چه حوزه تعلیم و تربیت فراتر از آموزش و پرورش است.

زاکانی گفت: در آموزش و پرورش کشور مشکلات متعددی است که به حوزه علم و فناوری و دانشگاه و حوزه در نوبت دوم خودم صحبت خواهم کرد و الان درباره آموزش و پرورش صحبت می‌کنم.

 نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ادامه داد: آموزش و پرورش سرمایه گذاری است و سیاست‌های خود را درباره آموزش و پرورش متفاوت کنیم. شروع اصلاح در آموزش و پرورش بایستی از کلاس و نه ستاد باشد. در کلاس مهمترین رکن، معلم و دانش آموز است و فقط محتوا نیست. باید به معلم رسید و به دانش آموز حق بدهیم که صحبت کنیم و پاسخ معتبر خود را دریافت کند.

.

وی تصریح کرد: منزلت معلم، جایگاه معلم،‌ رشد معلم و همه ابعاد حفظ شود تا معلمی بر تاج اشتغال‌های کشور بنشیند. سند تحول در حوزه عدالت آموزشی است و ساحت‌های ۶ گانه‌ای درنظر گرفته است تا بتواند در حوزه معلم، محتوا و محیط بتواند ساحت‌های مختلف را ادا و ایفا کند.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: توجه به آموزش و پرورش و اقدامات اساسی که در حوزه محتواهای آموزش و پرورش می‌خواهد انجام بگیرد نباید صرفاً در کلاس و مباحث تنظیم‌شده آموزشی خلاصه شود.

زاکانی ادامه داد: خط تولید ماشین را درنظر بگیرید که در این خط همه دانش آموزان برابر هستند و آموزش میبینند. یک نگاه، نگاه پرورش و دقت است مثل گلخانه‌ای است که هرکسی بذر خود را می‌کارد و به اقتضای خودش با خودش مقایسه می‌شود.

وی گفت: خلاقیت، مهارت، آموزش و توانمندی‌های اجتماعی و موضوعات مختلف را برای دانش آموز خلق کند که جز با یک معلم توانمند رقم نخواهد خورد. آموزش و پرورش بایستی در محور کانون تحولات کشور باشد بنده قوی ترین وزیر کابینه من وزیر آموزش و پرورش خواهد بود.

زاکانی تصریح کرد: مشکل معلمان از جمله مشکلات معیشت و مسکن را می‌توان از طریق صندوق ذخیره حل می‌شود اما متاسفانه اداره سیاسی یا غیرحرفه‌ای این صندوق را به یک مسیر نادرستی برده است.

بسیاری از ضعف‌های آموزش و پرورش در حوزه کالبدی را می‌توان جبران کرد

زاکانی در بخش ششم سخنانش خود به حوزه فناوری اشاره کرد و افزود: با حوزه فناوری می‌توان عدالت را توسعه داد و با سرمایه‌های موجود و مولدسازی می‌توان بسیاری از ضعف‌های آموزش و پرورش در حوزه کالبدی جبران کرد و این اراده به راحتی می‌تواند تسری پیدا کند.

وی گفت:‌ مدیریت‌های محلی مثل شهرداری‌ها باید پشتوانه آموزش و پرورش باشند تا مدارس دولتی مثل دانشگاه‌های دولتی، برتر از مدارس خصوصی کنند که این یک ایده بزرگ است که جز از طریق کلاس درس و احترام به معلم و دانش آموزان در جایی دیگر نمی‌توانید پیدا کنید.

زاکانی ناظر به حوزه آموزش عالی و فناوری کشور ادامه داد: ما ۲ زیست بوم را پیش ببریم که یک زیست بوم نوآوری است که به شدت باید توسعه پیدا کند و نکته دوم اینکه نیازمند زیست بوم اندیشه ورزی هستیم که هیچ نخبه‌ای در ایران خود را بی اثر نبیند.

.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری خاطرنشان کرد: کالبدی کردن علوم و ارتباط این ظرفیت عظیم انسان‌ها با نیازها مثل حوزه‌های مختلف کارکردی نکته بعدی است. حوزه علمیه یک روش بزرگ و عظیمی برای خدمت دارد و نیازهایی نیز حکومت دارد. ما نسبت به اندیشه ورزی و نظریه پردازی از ظرفیت بزرگ حوزه باید استفاده کنیم همچنین در حوزه فقه مضاف گره بسیاری از معضلات کشور را حوزه علمیه باید باز کند.

وی اضافه کرد: در حوزه متعارف علوم و آموزش عالی کشور توجه به استاد و دقت در منزلت او به عنوان جایگاه ممتاز مثل معلم باید مورد عنایت قرار بگیرد و نیازمندی‌های او را تامین کرد. نمی‌شود که استاد سال اول ۱۳ میلیون در دانشگاه‌های دولتی حقوق بگیرد بعد خارج از دانشگاه یک نفر به عنوان فرد عادی کار می‌کند با اندک تجربه‌ای چند برابر این حقوق را بگیرد.

زاکانی گفت: موضوع آموزش عالی کشور و حرکت در مسیر میدان دادن به دانشجویان، استاد و احساس اینکه مدیر آموزش و پرورش و مدیر آموزش عالی احساس کند که یک کارخانه انسان سازی را اداره می‌کند که ناظر به نان و آب دانشجو صرفا! فکر نمی‌کند بلکه به علم او نیز فکر می‌کند و تحول در حوزه مدیریتی هم باید رقم بخورد.

آماده مناظره با روحانی هستم / جواب مشاور پزشکیان را خواهم داد

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری در بخش پایانی سخناش در دومین مناظره نامزدهای ریاست‌جمهوری با عنوان «خدمات عدالت محور دولت» گفت: بسیاری از موضوعاتی بود که درخصوص دولت آقای روحانی بود. با توجه به نوع رفتارهایی که مشاورین بعضی از افراد داشتند در جای خود صحبت خواهم کرد.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که پیرامون دوستان عزیز ما عناصری هستند که اسباب همه این اختلافات هستند و ادامه می‌دهند و اینجا توصیه اخلاقی برای ما اثرگذار نیست و باید به پیرامون خود نگاه کنیم که چه کسی ارائه درست طریق می‌کند؟

زاکانی با اشاره به اینکه افرادی که در بعضی از ستادهای ما هستند مسبب وضع اسفناک امروز هستند و باید پاسخگو باشند، تاکید کرد: چطور در موضع طلبکاری هستند؟ برخی از دوستان که دائما طلبکار هستند به اعتقاد من بعداً اینها اداره خواهند شد!

.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری افزود: کاملا‌ آماده‌ام که با آقای روحانی که اسباب شرایط اسفناک امروز را مهیا کرده است مناظره کنیم تا برای مردم مشخص شود که وضع موجود حاصل کار چه کسانی است؟

وی گفت: پشت سر شهید رئیسی حرف می‌زدند اما خودش کجاست که بیاد و دفاع کند؟ باید فرصتی برای دفاع از ایشان گذاشته شود.

ظرف ۵ سال میتوان مشکل مسکن را حل کرد

زاکانی خاطرنشان کرد: بنده راجبه توزیع ثروت در کشور یارانه طلایی را مطرح کردم که اعتبار طلا است و هرکسی ۲۲ میلیون در سال می‌تواند اعتبار طلا را داشته باشد و به میزان مصرف و صرفه جویی که می‌کند از آن بهره ببرد. یک خانواده ۵ نفره ۱۱۰ میلیون تومان می‌شود. این پول امروز موجود است اما یک عده‌ای امکان استفاده از آن را نمی‌دهند.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ناظر به حوزه معیشت گفت: یارانه‌های امروزی ادامه پید امی‌کند و در حوزه اقلام اساسی تا ۴۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و این ۳۰۰ هزار تومان را می‌توان ۵۰۰ هزار تومان افزایش داد.

وی تصریح کرد: در حوزه مسکن با توجه به ظرفیت‌های قانونی و تجربه بنده در ۳۳ ماه عملکرد بنده در شهرداری تهران ظرف ۵ سال می‌توان مشکل مسکن را حل کرد. هم از طریق ظرفیت‌های واگذاری زمین و هم از طریق بافت فرسود و پلاک‌های ناکارآمد می‌توان این مشکل را حل کرد.

زاکانی خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت با تعمیق بیمه‌ها، میتوانیم بسته‌ها را داشته باشیم. در حوزه آموزش عالی گفتم که اگر آموزش عالی محور تحولات کشور قرار بگیرد میتواند کارکردهای ویژه‌ای داشته باشد اگر پایانه نامه‌ها به سمت نیاز کشور برود و زیست بوم اندیشه ورزی در کنار زیست بوم نوآوری توسعه پیدا کند هیچ نخبه‌ای در کشور نخواهد بود جز اینکه اثرات جدی خود را خواهد دید.

انتهای پیام/

source
تمام

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=389697

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
[cov2019]