کد خبر:235792
پ

هشدار به زائران در مورد امنیت در سامرا و کاظمین

رئیس ستاد اربعین گفت: امنیت سامرا و کاظمین هنوز تکمیل نشده است و بهتر است زائران از تردد در مسیر این دو شهر خودداری کنند.

ذوالفقاری

رئیس ستاد اربعین گفت: امنیت سامرا و کاظمین هنوز تکمیل نشده است و بهتر است زائران از تردد در مسیر این دو شهر خودداری کنند.

افق نیوز حسین ذوالفقاری در خصوص امنیت کشور عراق در ایام اربعین حسینی گفت: احتمال حملات تروریستی در هر منطقه‌ای وجود دارد و نمی‌توانیم ادعا کنیم کشور عراق از وجود تروریست‌ها پاکسازی کامل شده است. با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برای حفظ امنیت، هیچ تضمینی صد درصدی برای ایجاد امنیت کامل در این کشور وجود ندارد اما تمام تلاش برای حفظ امنیت انجام شده است.

وی افزود: ایران آمادگی کامل برای اعزام نیروی امنیتی به کشور عراق را دارد اما کشور عراق در راستای ایجاد امنیت  و آرامش برای زائران اربعین حسینی، کمک از جانب کشور ما را قبول نکرده و در مذاکرات بارها اعلام کرده است که توان ایجاد امنیت در کشور خودمان را داریم و این وظیفه بر عهده نیروهای نظامی عراق است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین خاطر نشان کرد: از ایران هیچ نیروی امنیتی به منظور کمک به ایجاد امنیت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی به کشور عراق اعزام نمی‌شود و تمامی فعالیت‌های امنیتی ایران در حوزه سرزمین خودمان است.این درحالی است که در ستاد عراق و سفارت ایران در این کشور کار مشاوره و هماهنگی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

معاون امنیتی- انتظامی وزیر کشور عنوان کرد: فعالیت‌های امنیتی تا مرزهای کشور ما به طور دقیق انجام می‌شود، اما اجازه دخالت در فعالیت‌های امنیتی کشور عراق را نداریم. نیروی انتظامی با همکاری وزارت اطلاعات فعال و آماده خدمت به مردم ایران هستند و از امنیت کشور حمایت می‌کنند.

وی تاکید کرد: امنیت سامرا و کاظمین هنوز تکمیل نشده است و بهتر است زائران از تردد در مسیر این دو شهر خودداری کنند.

منبع: میزان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری