0

کارشناس فوتبال ایران فاش کرد:پرسپولیس بهتر است یا استقلال؟

  • کد خبر : 371007
  • 19 مرداد 1401 - 15:54

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: باید این را بدانیم که فیفا یک نهاد بین المللی است که قوانینش باید اجرا بشود و ما نهایتاً به ورود بانوان به ورزشگاه ها تن خواهیم داد.

حرف‌های خواندنی حاج‌رضایی؛ از علت سکوتش تا اتفاقات عادل و آرات - خبرآنلاین

محمدرضامدنی؛ امیر حاج رضایی، مربی و کارشناس فوتبال کشورمان درباره شروع مسابقات لیگ برتر و دیدار افتتاحیه بین استقلال و سپاهان، همچنین ورود بانوان به ورزشگاه ها اظهاراتی را مطرح کرد.

چهار تیم از نظر بازیکن غنی هستند

کارشناس فوتبال کشورمان ابتدا درباره شروع مسابقات لیگ برتر گفت: در اخباری که من درباره نقل و انتقالات تیم ها داشتم در این فصل به ویژه در چند تیم یارگیری های خیلی خوبی انجام شده است. تعدادی از تیم ها از بازیکنان خارجی استفاده کرده اند و تعدادی هم مربی خارجی به لیگ ما آمده اند. به همین خاطر فکر می‌کنم تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال و پرسپولیس به اضافه فولاد از نظر بازیکن غنی هستند. البته عملکرد مربیان خارجی به ویژه ۲ پرتغالی را هم باید ببینیم و بعد قضاوت بهتری درباره آنها داشته باشیم.

لیگ برتر امسال مردم پسند می شود

وی درباره پیش بینی اش از سطح برگزاری مسابقات لیگ برتر بیست و دوم خاطرنشان کرد: این وضعیت در فصل نقل و انتقالات این نوید را می‌دهد که ما امسال شاهد برگزاری یک لیگ خوب باشیم. هم به این دلیل و هم به این خاطر که جام جهانی در پیش است. بازیکنان در چنین شرایطی انگیزه دارند تا به شکلی خودشان را به تیم ملی و جام جهانی برسانند تا زندگی شان را تغییر بدهند. به همین خاطر تصورم بر این است که لیگ امسال در قیاس با سال گذشته لیگی حساس تر و با رقابتهای نزدیکتری همراه باشد و همانطوری فوتبال را ببینیم که تماشاگر انتظار آن را می کشد. مسابقاتی که مردم آن را دوست دارند.

بیشتر بخوانید:

معاون پرسپولیس سرپرست یک باشگاه شد +تصویر

چند تیم نقش داور را بازی می کنند

حاج رضایی درباره دیگر تیم های مطرح حاضر در لیگ امسال گفت: البته دو یا سه تیم دیگر هم هستند که در لیگ امسال در نقش داور حضور دارند. همان تیم هایی که فصل گذشته هم دیدیم تا چه اندازه موفق ظاهر شدند. مانند گل گهر سیرجان یا مس رفسنجان. اینها تیم هایی هستند که در فصل گذشته هم نتایج خوبی گرفتند و حساسیت لیگ را بالا بردند.

مربی اسبق فوتبال کشورمان در ارتباط با دیدار حساس هفته اول بین تیم های استقلال و سپاهان اظهار داشت: استقلال و سپاهان با قرعه در هفته اول روبروی هم قرار گرفته اند که من فکر می‌کنم این بازی مسابقه دو هموطن است. چون هر دو مربی پرتغالی هستند. وقتی به فهرست نفراتی که این دو تیم جذب کرده‌اند نگاه می کنیم متوجه می شویم هر دو تیم نفرات خوبی گرفته اند اما این دلیل بر یکه تازی این بازیکنان نیست.

کاش استقلال - سپاهان هفته اول نبود/ پول بیت المال مبارک ویلموتس! - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

امیدوارم سازمان لیگ به وعده اش عمل کند

وی افزود: فوتبال ورزشی است که به عوامل زیادی بستگی دارد یکی از عوامل حساس آن بازیکنان و مربیان هستند. یکی دیگر از عوامل سازمانی است که این تیم ها را اداره میکند. یکی دیگر از عوامل اتفاقاتی است که ما مرتباً شاهد آن هستیم که در فوتبال اتفاق می افتد و خارج از پیش‌بینی‌های ماست. امیدوارم همانطور که سازمان لیگ وعده کرده بتواند رقابت‌های نیم فصل لیگ برتر را تا پیش از شروع جام جهانی تمام کند و اگر سرمربی تیم ملی نظری روی بازیکنان داشت از بین آنها نفراتش را انتخاب کند. با این چشم انداز من فکر می کنم لیگ امسال لیگی پرهیجان و قشنگ تر خواهد بود.

جدایی مظاهری از استقلال به خاطر پول نبود

امیر حاج رضایی در ارتباط با حضور بازیکنان سابق استقلال و پرسپولیس در ترکیب تیم سپاهان در این باره توضیح داد: این تغییرات در فوتبال طبیعی است. اینکه بازیکنان دائماً در بین تیم ها جابجا می شوند در سطح فوتبال حرفه‌ای اتفاقی عادی شده است. اما گاهی حساسیت هم وجود دارد. چرا که برخی اوقات بازیکنان به تیم رقیب می روند اما مهمتر از هر چیز مسائل مالی این قضیه است که بازیکن را ترغیب می کند تا باشگاه اش را تغییر بدهد. البته در کنار مسائل مالی گاهی مسائل دیگری هم وجود دارد مانند اتفاقاتی که برای رشید مظاهری رخ داد و نتوانست در استقلال بماند. این قبیل مسائل می تواند بین بازیکنان انگیزه ایجاد کند که بخواهند مقابل تیم سابقشان این را تفهیم کنند که شما خیلی راحت مرا از دست دادید. این انگیزه ها در کنار مسائل مالی می تواند جاذبه های فوتبال را افزایش دهد.

آغاز بلیت‌فروشی بازی استقلال - سپاهان - ورزش سه

هفته های اول هیچ فرقی با هفته های بعد ندارند

کارشناس فوتبال کشورمان درباره شرایط بازی های هفته اول در تورنومنت های طولانی مدت تصریح کرد: ما معمولا در توضیح مسابقات فوتبال می گوییم در هفته های اول نباید انتظار زیادی از تیم‌ها داشت و باید ببینیم در هفته های بعد چه اتفاقی می‌افتد که به نظر من این فرضیه غلط است. یک تیم در پیش از فصل و در کوران اردوهای بدنسازی و مسابقات دوستانه برای لیگ آماده میشود. اتفاقاً اغلب باشگاه های ما امسال اردوهای خوبی در خارج از کشور داشتند. بازیهای تدارکاتی باعث ایجاد هماهنگی بین نفرات تیم ها می شود. کمک می‌کند تا سرمربی در چینش نهایی تصمیماتش را بگیرد. شاید سرمربی در یک یا دو پست تشکیک و تردید داشته باشد بنابراین سعی می کند آنها را ترمیم کند. به همین خاطر این که ما بگوییم در هفته های اول است و مسابقات کیفیت ندارد درست نیست. بنده اعتقادی به این موضوع ندارم.

ساپینتو و مورایس یک تفکر مشترک دارند

وی تاکید کرد: من معتقدم در فرصت های قبل از شروع فصل مربیان و به طور کلی عوامل یک باشگاه تلاش می کنند تا تیم شان برای ورود به مسابقات مسلح شود. به ویژه اینکه هر دو مربی استقلال و سپاهان اروپایی هستند و با این ویژگی ها زندگی کردند و می دانند که هفته های اول و بعد از آن هیچ تفاوتی با هم ندارند. برای مثال در لیگ انگلستان فولهام تازه به دسته بالا آمده و با لیورپول مساوی می کند. جالب اینجاست که در بازی دو بر دو آنها گل برتری را هم همواره فولهامی ها می زنند. اینها نشان دهنده آن است که هیچ تیمی ایمن نیست که بگوییم در هفته اول اتفاقی برایش نمی‌افتد.

وی ادامه داد: تیم ها فقط در یک جا نمی‌توانند کاری برای خودشان انجام بدهند. آن هم زمان مصدومیت و صدمات جسمی است که به بازیکنان وارد میشود. آنجا که دیگر پزشک تصمیم می گیرد و می گوید فلان بازیکن شماره ۷ نمی تواند بازی کند. در چنین شرایطی کاری از سرمربی برنمی آید. اما در سایر مسائل این سرمربی است که باید تیمش را آماده رقابت کنیم.

ویدیو: خلاصه بازی استقلال یک - سپاهان 2 | خبرگزاری ایلنا

لیگ گرمتر شود برای تیم ملی بهتر است

حاج رضایی ادامه داد: امیدوارم قرعه روز اول موجب شود شاهد یک لیگ پویا و بالنده باشیم. قاعدتاً چون این بازی در تهران برگزار می شود می تواند چنین شرایطی را هم با خود به همراه داشته باشد. امیدوارم این بازی زیبا باشد تا تماشاگران از دیدن آن، چه در استادیوم و چه آنهایی که پای قاب تلویزیون می نشینند بتوانند از فوتبال لذت ببرند. در فاصله کم باقی مانده تا جام جهانی هر چه مسابقات لیگ گرمتر باشد شرایط برای تیم ملی ما هم بهتر خواهد شد.

برای ورود بانوان نیازی به زیرساخت نداریم

کارشناس ورزشی کشورمان همچنین درباره موضوع حضور بانوان در مسابقات باشگاهی و ورود به استادیوم ها، دراین باره که گفته می‌شود هنوز برخی زیرساخت‌ها برای حضور بانوان کامل نیست توضیح داد: من معتقدم بانوان می توانند به استادیوم بیایند. مسئولان میتوانند بخشی از استادیوم را به بانوان اختصاص بدهند و این حق طبیعی آنهاست که با حفظ موازین موجود به این قبیل اماکن عمومی بیایند. اصلاً زیرساختی نیاز نیست. وقتی یک بخش مجزا را به بانوان اختصاص بدهند آنها هم می‌روند و سرجایشان می نشینند.

وی تاکید کرد: اتفاقاً حضور بانوان در استادیوم ها بر گرمی مسابقات می افزاید. ما در اجتماعات مختلف میبینیم که حضور بانوان کنار آقایان هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. اما جای تاسف آنجاست که کسانی که فوتبال را اداره می کنند هرگز این شهامت را ندارد که یک پاسخ روشن به اذهان عمومی بدهند و دائماً در این باره طفره می روند.

غیبت یک ستاره بزرگ در دیدار استقلال و سپاهان

والیبال هم به ورود بانوان تن داد فوتبال هم همین می شود

حاج رضایی در پایان یادآور شد: باید این را بدانیم که فیفا یک نهاد بین المللی است که قوانینش باید اجرا بشود و ما نهایتاً به آن تن خواهیم داد. کما اینکه این اتفاق در ورزش والیبال ما هم رخ داد و در فوتبال هم باید اتفاق بیفتد. اصلاً من می گویم این حق بانوان است که به استادیوم بیایند. ما به قوانین فیفا چه کار داریم.  آیا حتماً باید تحت فشار قرار بگیریم تا بانوان مان را به استادیوم راه بدهیم؟ آن هم افرادی که نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل میدهند. چرا بانوان نباید اجازه داشته باشند به استادیوم بیایند؟ قوانین انسانی حکم می‌کند که بانوان هم به ورزشگاه بیایند.

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=371007

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر