1

اگر به سال ۸۴ برگردیم بازهم به احمدی نژاد رای می دهیم

  • کد خبر : 77947
  • ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۹

کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر کاندیدایی دارای فکر و برنامه است و می تواند جریانی را نمایندگی کند باید تا آخر در صحنه بماند خطاب به اعضای ائتلاف برای پیشرفت گفت: اعضای این ائتلاف که اعتقاد دارند دیدگاه ها و تفکراتشان با یکدیگر متفاوت است باید تا آخر در صحنه بمانند.

به گزارش خبرنگار مهر کامران باقری لنکرانی که در روزهای اخیر برای حضور در یازدهمین دوره رقابت های ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرده است در نشست خبری خود که صبح امروز در محل پایگاه خبری رجا برگزار شد، در توصیه ای به ائتلاف پیشرفت گفت: اعضای این ائتلاف بارها  در صحبت هایشان تاکید داشتند که دیدگاه ها و سلائقشان با یکدیگر متفاوت است بنابراین توصیه مان این است که اگر این سه کاندیدا دیدگاه متفاوتی دارند هر یک تا آخر در میدان رقابت ها بمانند.

وی با بیان اینکه حضور کاندیداها نباید در انتخابات تصنعی باشد گفت: یک کاندیدای خوب باید بتواند جریانی را در رقابت ها نمایندگی کند و دارای برنامه و تفکر باشد. بنابراین حضور کاندیداهای متفاوت در انتخابات خوب است و می تواند ظرفیت مدیریتی کشور را ارتقا دهد.

گزینه جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: انجام چند مرحله برای رسیدن به کاندیدای نهایی درست نیست. اینکه اول نظرسنجی شود بعد یک کاندیدا انتخاب شود بعد آن کاندیدا به جامعه معرفی و در معرض آرای عمومی قرار بگیرد درست نیست و این پیچیده کردن مردم سالاری است. بنابراین اگر کاندیدایی توان مدیریتی در خود می بیند و اعتقاد دارد که حضورش می تواند در دولت بعدی موثر باشد باید در انتخابات حضور یابد و تا آخر نیز بماند.

وی همچنین در مورد ائتلاف پنجگانه گفت: اعضای این ائتلاف نیز بارها تاکید کرده اند که تنها یک نفر از میان آنها انتخاب خواهد شد که اخبارهای منتشر شده از سوی این ائتلاف نیز بر این موضوع صدق می کند.

لنکرانی وزیر دولت نهم همچنین در خصوص اخبارهای متناقض در مورد حضور هاشمی در انتخابات گفت: حضور هاشمی از یک جهت به شفاف تر شدن فضای انتخابات کمک می کند چرا که بسیاری از کاندیداهای امروز که در جریان اصولگرایی و چه اصلاح طلبی تفاوت جدی با دیدگاه های هاشمی ندارند.

حضور هاشمی در انتخابات شکست سنگین تر از انتخابات ۸۴ را برایش رقم خواهد زد

وی در عین حال گفت: هاشمی ۷۹ سال سن دارد وخودش باید قضاوت کند که آیا برای کار اجرایی یک جمعیت ۷۰ میلیونی که اکثر آنان جوان هستند مناسب هست یا نه؟

کاندیدای ریاست جمهوری در توصیه ای به هاشمی ادامه داد: هاشمی بهتر است قدر سمتی که به لطف رهبری دارد را بداند و در آن سمت ایفای نقش کند. چرا که با حضورش در انتخابات شکست سنگین تری از شکست ۸۴ برایش رقم خواهد خورد.

هیات دولت شرکت تعاونی نیست

گزینه جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری در ادامه نشست خبری در مورد اعضای کابینه اش گفت: هیات دولت شرکت تعاونی نیست، من از ظرفیت های مناسب و افراد همسو و هم جهت در کابینه خودم استفاده خواهم کرد.

وی در واکنش به انتقادات کاندیداهای ریاست جمهوری از مشکلات اقتصادی گفت: ریشه مشکلات اقتصادی در این انتقادات مورد غفلت قرار گرفته و اکثر کاندیداها به دلایل دو سال اخیر که موجب تشدید بیماری شده است اشاره می کنند.

لنکرانی افزود: آیا ما قبلا یک اقتصاد سالم و پویا داشتیم که اکنون در اثر تحریم ها و سومدیریت دچار مشکل شده است.

وی اقتصاد نفتی را ام المرض مشکلات اقتصادی کشور دانست و بیان کرد: سایر عواملی که این روزها مطرح می شود عوامل اصلی نیست و تنها موجب تشدید این بیماری شده است.

اولین اقدام اقتصادی دولتم رسیدگی به وضعیت معیشتی ۵ دهک جامعه است

وی مهمترین مشکل امروز جامعه را وضعیت معیشتی مردم نام برد و گفت: مهمترین اقدام من در عرصه اقتصاد توجه به وضعیت معیشتی پنج دهک جامعه خواهد بود.

مردم از قوه مجریه توقع افشاگری ندارند

وی همچنین در واکنش به اظهارات اخیر احمدی نژاد در مورد برخی افشاگری ها گفت: امروز زمینه بسیاری از انحرافات و فساد درجامعه وجود دارد و بیشترین شکایاتی که در این خصوص به قوه قضاییه می شود معمولا نسبت به عملکرد شهرداری ها و مجوزهایی است که صادر می شود.

وی افزود: اما وظیفه دولت در این زمینه این است که زمینه فساد را از بین ببرد هم در بخش خودش و هم در دیگر نهادهای عمومی. بنابراین از قوه مجریه توقع افشاگری نیست. توقع این است که زمینه فساد را از بین ببرد.

دولت در مقابل سستی اش در مبارزه با فساد باید پاسخگو باشد

کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: اگر رییس جمهور مدعی این است که می خواسته کاری انجام دهد ولی نگذاشتند این هم درست نیست. اگر فسادی را شناسایی کرده باید مدارک آن را ارائه می داد چرا که مبارزه با فساد، مطالبه مردم و رهبری است و اقبال دولت در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ هم به دلیل همین مطالبه بوده است و اگر در این زمینه سستی صورت گرفته باید پاسخگو باشند.

قوه مجریه با تعامل با قوه قضاییه باید زمینه فساد را از بین ببرد/ با یک قوه نمی توان کشور را اداره کرد

وی با بیان اینکه برای برخورد  با هرگونه فساد همکاری میان قوا لازم است گفت: قوه مجریه می توانست برای پیشگیری از فساد با قوه قضاییه همکاری داشته باشد و اینکه فکر کنیم کشور را می توانیم با یک قوه اداره کنیم درست نیست.

لنکرانی وزیر دولت نهم خاطر نشان کرد: در نظام سه قوه وجود دارد و این سه قوه باید با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند و مبارزه با فساد هم تنها در تعامل این سه قوه با یکدیگر انجام می شود.

بدون زرق و برق خواهم امد

کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری همچنین در مورد تبلیغات انتخاباتی اش گفت: با توجه به این که هنوز مدت زمان زیادی از اعلام کاندیداتوری ام نگذشته است ستادهای انتخاباتی ام در حال شکل گیری است اما اعتقاد دارم حضور پرزرق و برق در انتخابات نه تنها مفیدی نیست بلکه  کار بی اثری است.

وی تاکید کرد: من در انتخابات حضوری کم خرج را به نمایش می گذارم.

لنکرانی همچنین در خصوص نظرسنجی ها گفت: نظرسنجی ها از ظرفیت پیش بینی نتایج انتخابات برخوردار نیستند و ما بیش از آنکه بخواهیم به نظرسنجی ها توجه کنیم به فکر این هستیم که معیارهایی که برای انتخاب فرد اصلح است را به مردم بگوییم تا انتخابی شایسته داشته باشند.

نقد جدی به دولت نهم و دهم

وی همچنین در پاسخ به این سوال که ویژگی های مثبت و  منفی دولت فعلی را در چه می دانید گفت:  مهمترین ضعفی که در طی این ۳۵ سال طول انقلاب در مدیریت اجرایی کشور وجود داشته است این است که نتوانسته ایم میان برنامه ریزی و اجرا با مبانی و ارزش هایی که به آن باور داریم یک ارتباط وسیع و ماندگار برقرار کنیم. یعنی باورهای خوبی داشته ایم اما در اجرا خودمان در محصولات و تنگناهایی قرار داده ایم که نتوانستیم آن را اجرا کنیم. بنابراین انتقادات اصلی به دولت هم در همین زمینه بوده است.

وزیر دولت نهم یکی از نقطه ضعف های دولت فعلی را عدم نقد پذیری دانست و گفت:  اگر کسی نقدی داشت باید رویه  مان را اصلاح کنیم البته بماند که بسیاری از نقدهایی که به دولت شد  مشفقانه نبود و بر مبنای انتقام جویی مطرح می شد اما از همین انتقام جویی ها هم می شد عبرت گرفت.

وی عدم مشورت گیری و ارتباط با  نخبگان را از دیگر نقطه ضعف های دولت نام برد و گفت: یکی از کارهایی که در فاصله در گرفتن از مردم تا تنفیذ که ۴۰ روز طول می کشد دنبال می کنم این است که یک شبکه نخبگانی که بتواند با یک نگاه عالمانه در برنامه ریزی ها برای مدیریت کشور به من کمک کند را پی ریزی کند چرا که دولت فقط منحصر به کارمندانش نیست و باید یک شبکه نخبگانی داشته باشد.

کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری همچنین در مورد حضور خانم ها در کابینه اش گفت: ظرفیت های خوبی در کشور در بین خانم های متخصص و  متعهد وجود دارد که می تواند در دولت یازدهم مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: حضور بانوان در برخی از مشاغل الزامی است  ماند مشاور رئیس جمهور در  امور خانواده و زنان البته سمت های دیگری هم در هیات دولت وجود دارد که حضور بانوان می تواند در آن مشاغل کارساز و کارگشا باشد و تعدد بانوان در دولت هم بستگی به این دارد که چه تعداد از این ظرفیت ها شناسایی و آمادگی را دارند که با دولت همکاری کنند.

بازهم به احمدی نژاد رای می دهیم

لنکرانی با تاکید بر ای که اگر دوباره در سال ۸۴ قرار بگیریم از میان ۴ کاندیدای آن زمان انتخاب ما احمدی نژاد خواهد بود گفت:  علیرغم تلخی ها و نارضایتی هایی که امروز از ایشان داریم اما به گذشته برگردیم باز هم از احمدی نژاد حمایت می کردم.

وی افزود: هر فرد ماند یک جریان در طول زمان تغییر می کند و اینکه یک نفر در گذشته این افتخار را داشته است که پرچمدار ارزش ها ی انقلاب باشد و امروز در  تناقض با این ارزش ها قرار می گیرد مشکل از خود فرد

وزیر دولت نهم در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که شما هم در آینده مانند احمدی نژاد دچار سحر و جادو نشوید گفت: اگر بخواهیم با ادبیات قرآنی به این موضوع نگاه کنیم بهترین تضمین  امر به معروف و نهی از منکر است. این کلام قرآنی است که از پیامبران الهی منتقل شده و این خط در برابر ما هم وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد مهندسی انتخابات توسط سپاه که از سوی برخی از جریانات سیاسی مطرح شده است چیست گفت: سپاه یکی از مهمترین نهادهای مردمی است و در مقاطع مختلف  اثرگذاری خود را داشته است و به گفته امام خمینی(ره) سپاه در امور سیاسی دخالت نمی کند و این یک میثاق برای سپاه است.

کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد : با شناختی که بنده از مسئولین سپاه دارم این است که تمام دغدغه آنان حفظ این خط مشی سیاسی یعنی عدم دخالت مصداقی در امور سیاسی است.

لنکرانی مهمترین مشکل بازار مسکن را بورس بازی و پیش فروش هایی که در هوا و فضا صورت گرفته است دانست و گفت:  اطلاع داریم که در برخی از کلانشهرها برای چند سال آینده هم مسکن در هوا پیش فروش رفته است که این عامل موجب گرانی مسکن شده است که با نظارت دقیق می توان این مشکلات را برطرف کنیم.

وی همچنین در مورد مذاکره ایران با آمریکا گفت: این ساده انگاری است که فرض کنیم با مذاکره با آمریکا مشکلات مان حل می شود.

وزیر دولت نهم تاکید کرد: هیچ در باغ سبزی پشت این مذاکره نیست و مذاکره با آمریکا قدرت مانور ما را کم خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در صورت ورود آقای جلیلی به انتخابات به نفع ایشان کناره گیری می کنید گفت: آنچه که به آن اعتقاد داریم این است که حضور مان در انتخابات بر مبنای یک نگاه عقلانی، مومنانه و انجام وظیفه باشد.

کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری افزود: در این زمین رایزنی های مختلفی داشتیم و دوستانی بودند که ما تصور می کردیم حضورشان در انتخابات مفید خواهد بود و خودم هم صحبت هایی با این دوستان داشتم  اما این دوستان تمایلی به حضور در انتخابات نداشتند و بنده این وظیفه را به عهده گرفتم اما قطعاً در تشکیل دولت یازدهم از آن دوستان استفاده خواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=77947

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر