کد خبر:36322
پ

آمریکا و اروپا بايد پاسخگوي سياست‌هایی باشند كه بر بحران اقتصادي دنيا تاثيرگذار خواهد بود

مردم ايران در برابر سياست فشار و تهديد نه تنها عقب نمي‌نشيند، بلكه تحريم‌ها موجب انسجام مردم در برابر دشمنان و تقويت خودكفايي خواهد شد.

افق:ofoghnews.irسخنگوي وزارت امورخارجه گفت: آمريكا و اتحاديه اروپايي با تداوم رويكرد فشار و تحريم از طريق تحريم‌هاي اخير ، عملاً امنيت انرژي و تعادل بازار جهاني انرژي را در سطح بين‌المللي تهديد كرده‌اند.

رامين مهمانپرست در واكنش به اعمال تحريم‌هاي آمريكا و اتحاديه اروپايي عليه كشورمان افزود: آن‌ها در قبال اين اقدام غيرمسوولانه خود بايد پاسخگوي سياست‌ها و مواضعي باشند كه بر بحران اقتصادي دنيا تاثيرگذار خواهد بود؛ چرا كه امنيت عرضه، بخش تفكيك‌ناپذيري از امنيت بازار جهاني انرژي است.

وي تحريم‌هاي يكجانبه آمريكا و اروپا را فاقد مشروعيت و مغاير قوانين بين‌المللي از جمله اصول تجارت آزاد دانست و افزود: آمريكا و اتحاديه اروپا علاوه بر پيامدهاي سياسي و ديپلماتيك اين اقدام، بايد آماده رويارويي با مشكلاتي چون تشديد بحران مالي و اقتصادي و گسترش اعتراض‌هاي اجتماعي باشند.

وي تصريح كرد : اين اقدام نشان داد كه آن‌ها نه تنها روندي سازنده را در رابطه با كشورمان دنبال نمي‌كنند ، بلكه به دنبال تنش‌آفريني هستند و اين اقدام غيرسازنده در شرايطي است كه در روند مذاكرات جمهوري اسلامي ايران و گروه ۱+۵ تاكيد بر اعتمادسازي دوطرفه است.

سخنگوي وزارت امورخارجه بار ديگر رويكرد جمهوري اسلامي ايران مبني بر ( سلاح هسته‌يي براي هيچ‌كس ، استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌يي براي همه ) را مورد تاكيد قرار داد و گفت: جمهوري اسلامي ايران در راستاي تحكيم پيمان منع تكثير، در همه محافل و سازمان‌هاي بين‌المللي از اين رويكرد دفاع خواهد كرد و در احقاق حقوق هسته‌يي خود مصمم است.

وي افزود: مردم ايران در برابر سياست فشار و تهديد نه تنها عقب نمي‌نشيند، بلكه تحريم‌ها موجب انسجام مردم در برابر دشمنان و تقويت خودكفايي خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید