2

برگزاری معارفه مسئول نظارت و تطبیق شرعی بانک توسعه تعاون

  • کد خبر : 380461
  • ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰

با حضور رییس و دبیر شورای فقهی بانک مرکزی، مسئول نظارت و تطبیق شرعی بانک توسعه تعاون معارفه شد.

برگزاری معارفه مسئول نظارت و تطبیق شرعی بانک توسعه تعاون

به گزارش خبرگزاری افق آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم رییس شورای فقهی بانک مرکزی در جلسه معارفه مسئول نظارت و تطبیق شرعی بانک اظهار داشت: بانک توسعه تعاون در انطباق عملیات بانکی با مبانی فقهی اهتمام فراوان دارد و از جمله بانک های پیشرو در استقرار مسئول شرعی در ساختار بانک می باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئولیت اصلی رعایت الزامات برخاسته از مصوبات شورای فقهی در درجه اول بر عهده مدیر عامل و هیات مدیره و سپس هیات عامل و مدیران میانی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: آقای شیخ حسینی از مدیران شایسته نظام بانکی است که هدایت بانک را در انجام تکالیف توسعه ای و حمایت از جامعه هدف و رعایت اصول شرعی به نحو مطلوبی صورت داده است.

در ادامه محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: حضور رییس و دبیر شورای فقهی بانک مرکزی در این جلسه معارفه بسیار ارزشمند است.

شیخ حسینی گفت: بانک توسعه تعاون التزام کافی برای انطباق کامل عملیات بانکی با قوانین فقهی و اسلامی را دارد و حضور مسئول نظارت و تطبیق شرعی فرصتی برای اطمینان از رعایت قواعد و الزامات بانکداری اسلامی است.

وی ادامه داد: تمامی ارکان مدیریتی و اجرایی بانک توسعه تعاون، خود را ملزم به رعایت قواعد فقهی و اسلامی می دانند و همکاری و هماهنگی لازم را با ناظر شرعی بانک در نظر دارند.

این مقام بانکی گفت: حجت الاسلام سید ابراهیم صباغیان از جمله متخصصین و صاحب نظران خبره حوزه بانکداری اسلامی است و حضور ایشان برای اقدامات بانک در حوزه روش های نوین تامین مالی بر پایه قواعد اسلامی بسیار مغتنم است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان بانک دولتی و تخصصی در شبکه بانکی به عنوان خدمتگزاری برای بخش تعاون به عنوان بخش مهم و راهبردی اقتصادی کشور مطرح است و در بین فعالین اقتصادی و مسئولین و بدنه اجتماعی شناخته شده است.

شیخ حسینی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون با ۴۴۸ واحد بانکی به طور گسترده خدمات مالی و اعتباری را به جامعه هدف ارائه می دهد.این مقام بانکی تصریح نمود: باعث افتخار است که بانک توسعه تعاون به عنوان خدمتگزار تعاونی‌ها تمامی سرمایه و داشته‌ها و امکانات خود را در خدمت بخش واقعی اقتصاد بکار گرفته است.

وی یادآور شد: بانک توسعه تعاون در همه عرصه‌های مرتبط با حمایت از تولید و اشتغال حضور دارد و تکالیف و وظایف شبکه بانکی را نیز عهده دار است و به مدد همکاران عزیز به خصوص سطح عملیات و استانها، تمامی ظرفیت های بانک برای تحقق اهداف مرتبط با بخش تعاون ذکر شده در تکالیف اساسنامه ای و نیز تحقق سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی در طبق اخلاص گذاشته شده است.

در ادامه مراسم حسین میثمی دبیر شورای فقهی بانک مرکزی و رییس اداره بانکداری اسلامی بانک مرکزی گفت: فرآیند نظارت و تطبیق عملیات بانکی در بسیاری از کشورهای اسلامی و موسسات مبتنی بر مالی اسلامی در جریان است و قواعد فقهی واسلامی در کنار قواعد و استانداردهای حسابرسی نقش مهمی در فرآیندهای تطبیق و حسابرسی دارد.

وی افزود: هر گونه اقدام اعم از آموزش کارکنان و برگزاری جلسات توجیهی و هماهنگی، می تواند تاثیر مثبتی در تحقق نظارت شرعی داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام سید ابراهیم صباغیان مسئول نظارت و تطبیق شرعی بانک توسعه تعاون گفت: حضور آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس شورای فقهی بانک مرکزی در این جلسه بسیار ارزشمند و مایه مباهات است و حضور شخص ایشان جهت معارفه ناظر شرعی در بانک تاکنون سابقه نداشته است.

در این جلسه که با حضور محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره، محمد ذوالفقاری معاون مدیرعامل در امور مالی و پشتیبانی، شهرام بخشا معاون مدیرعامل در امور برنامه ریزی و فناوری اطلاعات، صیاد رحمان پور مدیر امور استان ها و شعب، مهدیه ابراهیمی رئیس اداره کل تطبیق قوانین و مقررات، رویا رحمانی رئیس اداره کل حسابرسی داخلی، حمید فلاحتی رئیس اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات و سید علی میر فخرایی رئیس اداره کل روابط عمومی برگزار شد، حکم حجت الاسلام سید ابراهیم صباغیان مسئول نظارت و تطبیق شرعی بانک توسعه تعاون به ایشان تقدیم گردید.

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=380461

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
[cov2019]