رشد ۳۷۶ درصدی ارزش معاملات برق بورس انرژی در خردادماه | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:223899
پ

رشد ۳۷۶ درصدی ارزش معاملات برق بورس انرژی در خردادماه

نزدیک به ۳۵ هزار و ۴۳ مگاوات ساعت برق به ارزش ۱۸۱ میلیارد ریال در خردادماه امسال معامله شد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۳۷۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، دیروز (سه شنبه) مجموع معاملات بورس انرژی ۱۶ هزار و ۲۵۲ تن به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال بود.
بدین ترتیب، ارزش کل معاملات بازار فیزیکی از آغاز امسال تاکنون از مرز هفت هزار میلیارد ریال عبور کرد.
بازار فیزیکی بورس انرژی ایران بهار امسال را با ثبت رکورد هفت هزار و ۷۱ میلیارد ریال به پایان رسانید.
بازار برق بورس انرژی ایران در معاملات سه شنبه، شاهد معامله ۱۳۰ قرارداد برای ۶ هزار و ۳۲۰ مگاوات ساعت به ارزش ۲ میلیارد و ۱۶ میلیون ریال بود.
به گزارش ایرنا،‌ ارزش معاملات بازار سرمایه (شامل سهام، اوراق و آتی و مشتقه) در بورس تهران، فرابورس ایران، بورس کالا و بورس انرژی از یک هزار و ۹۶ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱ به یک هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ رسید و رشد ۷۴ درصدی را ثبت کرد.
در بورس انرژی ایران سه بازار فیزیکی، مشتقه و فرعی وجود دارد که در بازار فیزیکی کالاهای پذیرفته شده در بورس، در بازار مشتقه اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای پذیرفته شده معامله و در بورس فرعی کالاهای تک محموله ای معامله می شود.
مدیرعامل بورس انرژی سی ام فروردین ماه اعلام کرد: ۱۵۰ شرکت خارجی در بورس انرژی ایران، کد معاملاتی دارند که برخی جزو پنج شرکت برتر بین المللی در حوزه صنعت نفت به شمار می روند.
«سیدعلی حسینی» افزود: اکنون ۱۳ کشور دنیا از فرآورده های بورس انرژی، کالا دریافت می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 − = 47

کلید مقابل را فعال کنید