برنده غیرمنتظره ترین طلای جاکارتا + تصویر | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:261412
پ

 برنده غیرمنتظره ترین طلای جاکارتا + تصویر

در دورهای بعدی کیهانی ابتدا به رتبه پنجم و آن گاه به رده چهارم صعود کرد و به عنوان نفر چهارم، سه دور پایانی را آغاز کرد.

دونده ایرانی در دوی ۳ هزار متر با مانع توانست هفدهمین طلای کاروان ایران را دشت کند.

به گزارش افق نیوز، رقابت دوی ۳۰۰۰ متر با مانع بازیهای آسیایی از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به وقت محلی آغاز شد و نماینده کشورمان با رقبای خود به رقابت پرداخت.

حسین کیهانی در مصاف با رقبای قطری، بحرینی، چینی و ژاپنی خود در دور اول به عنوان نفر هشتم مسیر را طی کرد. کیهانی در دور دوم به رتبه ششم صعود کرد و پس از سومین دور مسابقه به رتبه هفتم تنزل کرد.

در دورهای بعدی کیهانی ابتدا به رتبه پنجم و آن گاه به رده چهارم صعود کرد و به عنوان نفر چهارم، سه دور پایانی را آغاز کرد.

کیهانی در دورهای بعدی به ترتیب چهارم و سوم بود تا اینکه دور پایانی فرا رسید. در این دور کیهانی شتاب گرفت و رقبای خود را کاملا جا گذاشت تا طلای سال گذشته خود را در مسابقات قهرمانی آسیا یک بار دیگر در جاکارتا به دست آورد.

 

لازم به ذکر است که رکورد جهانی و آسیایی این ماده در اختیار سیف سعید شاهین قطری است که زمان ۷:۵۳:۶۳ دقیقه را در سال ۲۰۰۴ به جای گذاشته است. در بازیهای آسیایی هم این رکورد در اختیار طارق محمد طاهر بحرینی بود که ۸:۲۵:۸۹ دقیقه را در بازیهای گوانگجو به دست آورد. اما کیهانی با زمان ۸:۲۲:۷۹ دقیقه رکورد او را شکست.

این هفدهمین مدال طلای ایران و سومین طلای روز نهم بود که به شکلی غیرمنتظره به دست آمد. شاید کمتر کسی روی کیهانی برای کسب مدال طلا حساب باز می کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 − 58 =

کلید مقابل را فعال کنید