کد خبر:253357
پ

فعالیت های صلیب سرخ در یمن متوقف شد

کمیته جهانی صلیب سرخ روز پنجشنبه اعلام کرد: همه فعالیت های بشردوستانه خود را در یمن به حالت تعلیق درمی آورد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیته جهانی صلیب سرخ افزوده است که تصمیم گرفته است همه فعالیت های بشردوستانه خود در یمن از جمله خدمات بهداشتی ،درمانی، کمک های غذایی و فعالیت در زمینه تامین آب آشامیدنی سالم را متوقف کند.
در بیانیه ای که کمیته جهانی صلیب سرخ منتشر کرده، آمده است: به دلیل خطراتی که کارکنان این نهاد در یمن طی هفته های اخیر با آن مواجه شدند، این تصمیم اتخاذ شده است.
این نهاد بین المللی همچنین افزوده: ۷۱ تن از کارکنان کمیته جهانی صلیب سرخ از یمن خارج شدند.
صلیب سرخ اضافه کرده : ما معتقدیم که تلاش های زیادی برای سوءاستفاده از سازمان ما در جنگ یمن صورت گرفته و همه طرف های جنگ در یمن مسئول حمایت از جان کارکنان ما هستند.
یکی از کارکنان کمیته جهانی صلیب سرخ ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس در استان تعز واقع در جنوب غرب یمن کشته شد.
عربستان همراه با آمریکا و چند کشور عربی از جمله امارات از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن ‘عبدربه منصور هادی’ رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی هیچ دستاوری برای ریاض و متحدانش نداشته و تنها سبب ویرانی کشور یمن و کشتار و آوارگی مردم این کشور شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 4

کلید مقابل را فعال کنید