کد خبر:256352
پ
روسیه:

مذاکرات درباره مسائل امنیتی نباید سیاسی شوند

سناتور بلندپایه روس در نشست پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکید کرد که گفت‌وگوها در باره مقابله با تروریسم و بطور کلی مسائل امنیتی جهان نباید سیاسی شوند.

روسیه: مذاکرات درباره مسائل امنیتی نباید سیاسی شوند

به گزارش افق نیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، “ولادیمیر جباروف” معاون اول رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه در سخنرانی خود در نشست تابستانی شورای پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا در برلین، اعلام کرد که طرف روسی آمادگی کامل دارد تا مذاکرات غیرسیاسی را در رابطه با مبارزه مشترک با تروریسم و در مسائل امنیتی انجام دهد.

وی گفت: «امروزه کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا باید به این سئوال پاسخ دهند که ساختار امنیتی جهان را چگونه می بینند: جدا و در رویارویی با روسیه، یا متحد و بر اساس همکاری برای مقابله با تهدیدات مشترک؟ متاسفانه در شرایط کنونی ساختارهای چندجانبه بین المللی نه برای بازگرداندن اعتماد متقابل، بلکه برعکس برای اعمال فشار بر روسیه و محدودسازی گفت‌وگوها  مورد استفاده قرار می گیرند.»

این سناتور یادآور شد: «تلاش می‌شود چهره خصمانه‌ای از روسیه به جامعه جهانی نشان داده شده که هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد. با این وجود ما از مذاکرات برای حل و فصل مشکلات حمایت می کنیم و معتقدیم که در شرایط کنونی باید برای مقابله با چالش‌ها و تهدیدات مشترک جهانی همکاری داشت.»

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 82 = 91

کلید مقابل را فعال کنید