3

قربانی اشتباه بزرگ ساپینتو ؟

  • کد خبر : 375742
  • ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال به انتقاد از وضعیت فعلی این تیم پرداخت و ساپینتو و دستیارانش را مقصر شرایط امروز این تیم دانست.

به گزارش خبرگزاری افق :مهدی امیر آبادی کاپیتان سابق تیم استقلال مدت‌ها است درباره این تیم اظهار نظر نکرده که البته خودش دلیل این موضوع را شرایط این تیم طی ماه‌های اخیر می‌داند. او معتقد است که در استقلال خیلی چیزها سر جای خودش نیست و آنقدر رفتراهای عجیب و غریب در این مدت دیده که از اظهار نظر درباره آنها ناراحت می‌شود. به همین بهانه با امیر آبادی مصاحبه‌ای انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید:

شاید از ابتدای فصل تا امروز فقط یکی دو مصاحبه از تو دیده باشیم، حتی در برنامه‌های تلویزیونی هم دیگر خبری از تو نیست…

بله همینطور است، حرف نزدم چون اگر این کار را می‌کردم ممکن بود خیلی ها ناراحت شوند یا به یک عده بر بخورد.

منظورت چه کسانی است؟

یک سری افراد در استقلال بودند که باشگاه را مال خود کرده بودند، کسی از کارهای آنها خبر نداشت و هر چه خواستند کردند. یادم است در نشست پیشکسوتان استقلال مستقیم با آقای آجورلو صحبت و به او انتقاد کردم. به مدیرعامل استقلال گفتم استقلال خانه پیشکسوتان است اما شما رفقای خود را وارد باشگاه کردید. اگرچه آقای آجورلو حرفم را قبول کرد ولی فایده‌ای نداشت.

اینکه مصاحبه نمی‌کردی تا به کسی برنخورد منظورت فقط شخص آجورلو بود؟

نه من به خیلی‌ها انتقاد کردم. اتفاقا با خود شما صحبت کردم و خیلی مسائل را گفتم. از تیم انتقاد کردم چون شرایط را می‌دیدم. نزدیک به ۲۰ سال در سطح اول فوتبال ایران بازی کردم و خیلی چیزها را می‌فهمم. از تمرین یک تیم می‌توان خیلی چیزها را فهمید. از رفتارها و مصاحبه‌ها خیلی چیزها دستگیر آدم می‌شود. یک عده فقط منم منم دارند و جایشان در استقلال نیست و تیم را به این حال و روز انداخته‌اند.

منظورت را واضح‌تر نمی‌گویی؟

روزی که ساپینتو سرمربی استقلال شد و بازی اول را تماشا کردم به دوستانم گفتم این مربی از نظر رفتاری به استقلال ضربه می‌زند. خدا را شکر حرفم ثابت شد چون تجربه حضورم در فوتبال ایران این مساله را به من نشان می‌داد. من نمی‌خواستم زود قضاوت کنم به همین دلیل حرف نمی‌زدم. مثلا فراز و نشیب استقلال در نتایج خودش نشاندهنده ضعف فنی یک تیم است و نیازی نیست که کسی فوتبالی باشد تا این موضوع را بفهمد.

یعنی به ساپینتو انتقاد داری؟

به ساپینتو و همکارانش. اول فصل حرف‌هایم را در مورد همکاران ساپینتو گفتم. به جز آقا بهزاد که بزرگ و دوست من است و اصلا در جایگاهی نیستم که او را نقد کنم ولی سوال من این است که دستیاران سرمربی استقلال چه کار می‌کنند؟ یا سایپنتو به آنها بازی نمی‌دهد و نمی‌گذارد نظر فنی بدهند که خود این موضوع باید با ورود باشگاه توام شود و یا اینکه آنها توانایی فنی و حضور در استقلال را ندارند.

 

روزی که ساپینتو سرمربی شد گفتم این آقا به استقلال ضربه می زند/ یزدانی را قربانی اشتباهاتشان کردند/ حس می کنم باشگاه هم این مربی را نمی‌خواهد

این موضوع را رضا حسن‌زاده کاپیتان سابق استقلال هم عنوان کرد که دستیاران ساپینتو به وی کمک نمی‌کنند…

این نظر من نیست نظر اکثر بازیکنان سابق استقلال است. کسی که دستیار سرمربی می‌شود باید جرات داشته باشد.همه چیز فقط قرارداد بستن و پول گرفتن نیست. من وقتی استقلال نتیجه نمی‌گیرد رویم نمی‌شود در خیابان راه بروم. تا مردم ما را می‌بینند سوال می‌کنند که چرا استقلال این مدلی است، چرا فلان اتفاق نمی‌افتد، چرا، چرا، چرا… نه از من، بلکه هر وقت بچه‌های سابق تیم را می‌بینم می‌گویند مردم از آنها سوال می‌کنند، مردم بدانند ما از شرایط استقلال خبر نداریم و کسانی که در تیم مسئولیت دارند باید پاسخگو باشند. اگر من روزی مسئولیتی در جایی گرفتم حتما به مردم جواب می‌دهم. الان هم می‌گویم استقلال آزمایشگاه نیست که بگوییم یک عده بروند و عضو کادر فنی شوند.

به نظر تو دستیاران ساپینتو باید چه کار کنند که نمی کنند؟

عرض کردم آنها باید جرات داشته باشند. اگر سرمربی تیم آنها را قبول ندارد استعفا بدهند و شفاف به مردم بگویند مربی ما را وارد بازی نمی‌کند. اینکه به هر قیمیت در استقلال باشید، پولتان را بگیرید و هر وقت تیم اوضاعش خراب شد خودتان را آدم خوبه داستان نشان بدهید نه تنها جواب نمی‌دهد بلکه جواب عکس می‌دهد. شما فکر می‌کنید پیشکسوتان استقلال نمی‌فهمند نقش دستیاران ساپینتو در استقلال چیست؟ اینکه یک مربی فقط از سرمربی خودش تعریف و تمجید کند تا یک زمانی جواب می دهد. این کارها مربوط به ۱۰-۱۵ سال قبل است، الان مردم و هوادار همه چیز را خوب می‌فهمند.

استقلال ۸ امتیاز با صدر جدول فاصله دارد به نظر تو امیدی به تیم هست؟

با این مربی خارجی هیچ اتفاقی نمی‌افتد. باشگاه هم در حال مدارا است که فصل تمام شود. اول فصل گفتم یک مربی جسور و آدم بزرگ کنار این مربی خارجی بگذارید که اگر فردا تیم را رها کرد و رفت و یا حتی نتیجه نگرفت بلافاصله دستیار او را سرمربی کنید تا تیم را جمع کند. کمک مربی باید جرات داشته باشد و ترسو نباشد. اگر آن روز این حرف را زدم برای این بود که چنین روزهایی را پیش بینی می کردم. این همه سال فوتبال بازی کردیم و از این مسائل زیاد دیدیم.

روزی که ساپینتو سرمربی شد گفتم این آقا به استقلال ضربه می زند/ یزدانی را قربانی اشتباهاتشان کردند/ حس می کنم باشگاه هم این مربی را نمی‌خواهد

فکر می‌کنی مشکل استقلال فقط ساپینتو است؟

عرض کردم ساپینتو و دستیارانش. استقلال خوب تمرین نمی‌کند و هیچکس نمی‌داند در تمرینات این تیم چه خبر است. من خودم در کمپ حجازی و در مدرسه فوتبال هستم، بعضی روزها خیلی اتفاقی چند دقیقه ای از تمرینات را تماشا کردم. کاملا معلوم است بازیکنان انگیزه ندارند و انگار نه انگار این تیم پارسال قهرمان شده است. باور کنید هیچ فرقی بین این مربی خارجی که به استقلال آمده و مربی داخلی نیست. البته چرا یک فرق وجود دارد چون مربی ایرانی حداقل شخصیت استقلال را حفظ می کند ولی مربی خارجی از اول فصل تا امروز از ۱۶-۱۷ بازی در ۱۰ بازی به جای حضور روی نیمکت روی سکو بوده است.

حتما خبر داری که سیاوش یزدانی هم از استقلال کنار گذاشته شد؟

بله شنیدم ولی این هم یک تاکتیک از طرف سرمربی و باشگاه برای فرار از فشار است. می‌خواستند یک نفر را قربانی کنند که حواس مردم به سمت اشتباهات خودشان نرود. جالب است سرمربی فیلم کنفرانس خبری بعد از بازی با سپاهان را تماشا کردم که می‌گفت من به بازیکن خودم اطمینان دارم، او اصلا خطا نکرد و برخورد وجود داشت اما اصلا پنالتی نبود اما فردای بازی بازیکن تیم را اخراج کرد. این به نظر شما خنده دار نیست؟ مربی امروز می‌گوید من به بازیکنم اطمینان دارم و فردا او را کنار می گذارد! اینها همه نشان می‌دهد که کاسه ای پشت نیم کاسه است که مردم و هوادار از آن خبر ندارند. بازیکن را اینگونه مقابل هوادار قرار می‌دهند که خودشان را تبرئه کنند. مگر یزدانی همان بازیکنی نیست که برای ملوان بازی نکرد تا در استقلال بماند؟ مگر او بهترین بازیکن فصل قبل استقلال نبود؟ چطور می‌شود یکی از بهترین مدافعان فصل قبل لیگ برتر به این حال و روز می‌افتد؟ البته من یک جایی دیدم که یزدانی گفته بود خطایی کرده که پنالتی بود و شاید سرمربی پرتغالی به خاطر همین او را کنار گذاشته است. باز به معرفت یزدانی که حداقل اشتباهش را قبول و از هواداران عذرخواهی کرده، شما کجا دیدید یک بار این مربی و دستیارانش بگویند اشتباه از ما بود؟

با این شرایط مشخص است اصلا به این تیم امیدی نداری؟

معلوم است که ندارم! بهترین تیم ممکن در اختیار این سرمربی است، بهترین بازیکنان، ۲ زمین تمرین و با امکانات در اختیار کدام سرمربی  استقلال بوده است؟ با این همه امکانات خوب هر روز بازیکنان مصدوم می‌شوند؟ هر روز می‌شنیوم یک بازیکن استقلال مصدوم شده، سید حسین حسینی در کل فوتبالش یک بار مصدوم شده اما الان دو هفته است تمرین نمی‌کند، عارف غلامی مدت‌ها مصدوم بود، آرش رضاوند مصدوم شد، مهدی پور مصدوم شده است، یک بازیکن جوان تیم اول فصل رباط صلیبی پاره کرد، حسین مرادمند چند هفته است مصدوم شده، ابوالفضل جلالی از جام جهانی برگشت و خوب شد اما دوباره مصدوم شد، این مشکلات از چیست؟ مطمئن باشید مشکل از کادر فنی است و به خاطر همین می‌گویم نیم فصل دوم هم مثل نیم فصل اول است.

پیشنهادت چیست؟

من که مدیرعامل استقلال نیستم اما خوب می‌فهمم باشگاه هم این مربی را نمی‌خواهد اما کسی را ندارد که سرمربی کند. هر چه قدر فتح‌الله زاده مصاحبه کند و بگوید من حامی سرمربی هستم شما باور نکنید او دلش با این مربی نیست چون رفتارهای او را دیده و می‌داند چیزی در چنته ندارد. دستیار خوب هم که در  کنار سرمربی خارجی نیست که او را سرمربی کنند فقط می‌ماند مربیان  باشگاه‌های دیگر که همگی تیم دارند. من هم به هواداران توصیه یم‌کنم مثل همیشه حمایت کنند اما از اینکه تیمشان فراز و نشیب داشت تعجب نکنند. آنها صبوری کنند تا فصل تمام شود و یک مربی دیگر به استقلال بیاید تا کار درست شود.

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=375742

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
[cov2019]