7

افزایش ۸۸ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران طی بهار ۱۴۰۲

  • کد خبر : 383003
  • ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹

بر اساس آمار مرکزی آمار ایران در بهار امسال صدور پروانه ساختمانی در تهران و کل مناطق شهر کشور به ترتیب ۸۸ و حدود نیم درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری افق ، مطابق آمار مرکز آمار ایران در بهار امسال تعداد ۹۵۸۶ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده که نسبت به فصل گذشته ۲۸٫۴ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۱ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ۶٫۹ واحد بوده است.

تعداد ۱۳۸۹ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در بهار ١۴� ٢ صادر شده که نسبت به فصل گذشته ۲۳٫۹ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۸۸٫۷ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در بهار ١۴� ٢ بالغ ‌بر ۱۶۷۲ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۲۹٫۱ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۴۸٫۴ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی ۱۲۰۴ مترمربع بوده است.

کل نقاط شهری کشور

در بهار سال ١۴� ٢، تعداد ۹۸۵۲۵ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۲۲٫۷ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۹٫۱ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ احداث ساختمان ۳٫۳ واحد بوده است‌.

تعداد ۲۹۵۶۵ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در بهار ١۴� ٢ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ۲۷٫۵ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰٫۴ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در بهار ١۴� ٢ حدود ۱۸۳۳۵ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۲۱٫۷درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷٫۲ درصد افزایش داشته است.  متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ۶۲۰ مترمربع بوده است.

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=383003

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
[cov2019]