کد خبر:237102
پ

قیمت نفت کاهش یافت

در میانه تنش ها در خاورمیانه و در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان می دهد تولید کنندگان نفت شیل خود را برای افزایش تولید آماده می کنند، معاملات در بازار امروز نفت به شکل محتاطانه ای در جریان بود.

به نقل از رویترز، در میانه تنش ها در خاورمیانه و در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان می دهد تولید کنندگان نفت شیل خود را برای افزایش تولید آماده می کنند، معاملات در بازار امروز نفت به شکل محتاطانه ای در جریان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت امروز با ۱۸ سنت، معادل ۰٫۲۸ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز ۵ سنت، معادل ۰٫۰۹ درصد افت داشت و به رقم ۵۶ دلار و ۶۹ سنت رسید.

تجار گفتند، کاهش تولید های اوپک و متحدانش که به کاهش قابل توجه مازاد عرضه نفت کمک کرده، موجب شده تا قیمت نفت از سطح حمایت خوبی برخوردار شود.

موسسه مشورتی تیمرا انرژی در گزارشی اعلام کرد: «رقم مازاد ذخایر نفتی کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای نسبت به متوسط ۵ سال گذشته در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۵۰ درصد کاهش داشت و میزان ذخایر این کشورها درحال حاضر حدود ۱۶۰ میلیون بشکه در روز است. اگر روند فعلی ادامه یابد، میزان ذخایر احتمالا در سال ۲۰۱۸ به رقم متوسط ۵ سال گذشته خواهد رسید.» این موسسه اضافه کرده که تقاضای قوی برای نفت نیز در کاهش مازاد عرضه موثر بوده است.

در قسمت عرضه، به گفته تجار تنش ها در خاورمیانه احتمال وقوع اختلال در عرضه نفت را بالا برده است. هنوز مشخص نیست که آیا زلزله قوی رخ داده در مرز ایران و عراق تاثیری بر تولید نفت منطقه داشته است یا نه.

بحرین طی روزهای گذشته اعلام کرد، وقوع یک انفجاری در خط لوله اصلی نفت این کشور موجب بروز آتش سوزی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری