کد خبر:206410
پ

تغییرات بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران طی ۴ سال در دولت یازدهم+ جدول

اولین لایحه بودجه پیشنهادی دولت یازدهم مربوط به سال ۹۳ و آخرین آن مربوط به سال ۹۶ است که روز گذشته تقدیم مجلس شد. سهم بنیاد شهید و امور ایثارگران در این چهار سال از بودجه دولت یازدهم تغییراتی داشته است.

شهیدی و روحانی

 اولین لایحه بودجه پیشنهادی دولت یازدهم مربوط به سال ۹۳ بود که در نخستین سال آغاز به کار دولت یعنی سال ۹۲ تقدیم مجلس شد و آخرین لایحه بودجه پیشنهادی دولت یازدهم نیز مربوط به سال ۹۶ است که روز گذشته یعنی ۱۴ آذرماه، توسط حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری تقدیم مجلس شد. براساس کلیات لایحه دولت، منابع بودجه کل کشور ۱۰۸۴ هزار میلیارد تومان تعیین شده است. در متن این لایحه پیشنهادی بودجه مطرح شده برای بنیاد شهید و امور ایثارگران به نسبت سال گذشته افزایش داشته است.

بودجه جاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۹۵ به میزان ۹ هزار و ۲۳۳ میلیارد تومان بوده است که این میزان برای بودجه جاری سال آینده ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است. در واقع بودجه جاری پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید در سال ۹۶ به نسبت سال ۹۵، هزار و ۵۶۷ میلیارد تومان افزایش داشته است.

دولت ۷هزار و ۳۵۴ میلیارد تومان را برای حقوق و مزایا و ۳هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان را برای سایر هزینه‌ها در نظر گرفته است. بودجه در نظر گرفته شده برای بخش عمرانی در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز ۴۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

به این ترتیب مجموع بودجه پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۹۶ در واقع ۱۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان است.

 

بودجه مصوب بنیاد شهید در سال گذشته ۹ هزار و ۲۳۳ میلیارد تومان، در سال ۹۴ نیز ۸ هزار میلیارد تومان و بودجه مصوب بنیاد شهید در سال ۹۳ نیز  ۶ هزار میلیارد تومان بوده است. به این ترتیب پیشنهاد دولت برای بنیاد شهید نسبت به مبلغ مصوب سال گذشته یعنی سال ۹۵ بیش از یک هزار میلیارد تومان است. این مبلغ به نسبت بودجه مصوب برای بنیاد در دو سال گذشته یعنی در سال ۹۴ بیش از ۲ هزار میلیارد تومان و به نسبت سه سال گذشته یعنی در سال ۹۳ بیش از ۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

بودجه مصوب سال ۹۳ دولت یازدهم برای بنیاد شهید بودجه مصوب سال ۹۴ دولت یازدهم برای بنیاد شهید بودجه مصوب سال ۹۵ دولت یازدهم برای بنیاد شهید بودجه پیشنهادی سال ۹۶ دولت یازدهم برای بنیاد شهید
۶ هزار میلیارد تومان ۸ هزار میلیارد تومان ۹ هزار میلیارد تومان ۱۰ هزار میلیارد تومان

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری