کد خبر:208533
پ

بانک:اقدامات امنیتی نهاد ریاست جمهوری با هماهنگی سپاه و وزارت اطلاعات است

معاون کل ‌سرپرست نهاد ریاست جمهوری حضور نداشتن رییس جمهوری در نهاد را رد کرد و درباره ورود تجهیزات امنیتی به آن مجموعه نیز گفت: مسایل امنیتی نهاد با هماهنگی سپاه و وزارت اطلاعات انجام می شود.

مرتضی بانک عصر جمعه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای روستایی و عشایری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: من مطئنم که آقای رییس جمهوری با همه قوت و قدرت در مجموعه ریاست جمهوری و در محل اصلی ریاست جمهوری همواره حضور داشته و فعالیت می کنند و نیازی به حضور در مکان های مختلف و متنوع ندارند.
معاون کل ‌سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه نمی داند این صحبت ها با چه رویکرد و براساس چه نشانه هایی است، ادامه داد: هرکاری در مسایل امنیتی نهاد ریاست جمهوری شده با هماهنگی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات صورت گرفته و قطعا تخلف نبوده است.
بانک خاطر نشان کرد: ما انتظار داریم که قوای مختلف وقتی می خواهند موضوعی را مطرح کنند، به بازتاب های منفی توجه داشته و اسناد و مدارک بیشتری را بررسی کنند.
وی با ابراز تاسف از افزایش شایعه پراکنی در جامعه گفت: امروز فرصتی برای مخالفان شده تا علیه دولت، تحرکات خود را منسجم کنند و این سخنان نیز ناشی از نزدیک شدن به انتخابات است.
این مقام نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: من بعید می دانم که قوه قضاییه به سمتی برود که اسیر یک سری جوسازی ها و شایعات بی محتوا شود و از کار اصلی خودش باز بماند.
بانک افزود: قوه قضاییه البته در گذشته در این مسیر حرکت می کرده اما امروز باید بیش از گذشته بر آن متمرکز شود و جلوی کسانی که ایجاد شایعه و جوسازی می کنند را بگیرند.
وی تاکید کرد:دستگاه قضایی با تولیدکنندگان اخبار و فیلم های بسیار وقیحی که حتی نسبت به شخص رییس جمهوری ساخته می شود، برخورد کند و اجازه ندهند که حیثیت و موقعیت مقام ریاست جمهوری و یا قوای دیگر مخدوش شود. اگر امروز شخصیت رییس جمهوری مورد خدشه و حمله قرار گیرد، فردا بعید نیست که دیگران نیز با همین مشکل روبرو شوند.
در روزهای گذشته اظهاراتی مبنی بر وجود شائبه خرید و ورود تجهیزات امنیتی به نهاد ریاست جمهوری مطرح شده بود.

**حضور گردشگران خارجی در نمایشگاه روستایی پررنگ شود
بانک همچنین درباره نمایشگاه دستاوردهای روستایی و عشایری کشور نیز گفت: متاسفانه نقص این نمایشگاه آن است که گردشگری خارجی در آن کم است و این نمایشگاه باید سنن و آداب مردم ایران را به خارج از کشور منتقل کند و آنها با فرهنگ ایرانیان آشنا شوند.
وی ادامه داد: ولی متاسفانه بیشتر بازدیدکنندگان مردم کشورمان از ۳۰ استان هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: برای ما افتخار بزرگی است، مردم کشورمان با این همه تنوع و تکثر فرهنگی در یک اتحاد و اتفاق مثال زدنی در کنار هم زندگی می کنند و با گویش ها و فرهنگ های مختلف از اتحاد و انسجام کشور پاسداری می کنند.
بانک خاطر نشان کرد: این افراد بیشتر مرزنشینان و عشایر کشور هستند که با این شوق و حرارت دستاوردها و فرهنگ و سنن خود را عرضه می کنند و امیدوارم در سال های آینده شرایطی فراهم شود که بتوانیم گردشگران خارجی را برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری