کد خبر:237637
پ

آگهی دهنگان در شیپور و دیوار قربانی سارقان شیطان صفت شدند + عکس

سارقانی که در سایت شیپور و دیوار باشناسایی طعمه ها اقدام به زورگیری اموال آگهی دهندگان می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش افق نیوز /در مورخه ۱۳/۰۸/۱۳۹۶ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۹۰ مجیدیه اعلام کرد که توسط دو سرنشین یک دستگاه خودرو سراتو سفید رنگ و با تهدید چاقو و ضمن ضرب و جرح ، مورد سرقت و زورگیری ۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۳۰ میلیون تومان قرار گرفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “ضرب و جرح عمدی و سرقت به شیوه زورگیری” و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” اینجانب در نمایشگاه فناوری اطلاعات در کشور امارات – شهر دبی تعداد ۸ دستگاه گوشی تلفن همراه اپل خریداری کرده و جهت فروش به ایران آوردم، از آنجائیکه این مدل گوشی ها هنوز وارد کشور نشده بود ، نتوانستم آنها را در بازار خرید و فروش گوشی تلفن همراه در خیابان حافظ بفروشم . در نهایت گوشی های فوق را جهت فروش در سایت دیوار آگهی کردم که پس از مدت کوتاهی شخصی با من تماس گرفت و خواهان خرید گوشی های فوق شد . با این شخص در میدان هروی قرار گذاشتم که در محل قرار دو نفر با خودرو سراتو سفیدرنگ حاضر شدند، جهت بررسی اصالت گوشی ها به مغازه فروشی گوشی تلفن همراه رفتیم،پس از تأیید اصالت گوشی ها توسط مغازه دار و تعیین مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای گوشی ها ، برای پرداخت پول از سوی خریداران گوشی ها از مغازه خارج شده و پیاده به سمت شعبه بانک حرکت کردیم اما به محض نزدیک شدن به محل پارک خودرو سارقین ، ناگهان آنها با چاقو به سمت من حمله ور شده و پس از مجروح کردنم از ناحیه دست ، هر هشت دستگاه گوشی تلفن همراه را سرقت کرده و با ماشین به سرعت از محل متواری شدند ” .

آگهی دهنگان در شیپور و دیوار قربانی سارقان شیطان صفت شدند + عکس

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده اولیه ، شکایت مشابه دیگری در خصوص زورگیری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو سراتو سفید رنگ از کلانتری ۱۴۷ نارمک به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد .

در پرونده اخیر ، مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” دو نفر جهت خرید دو دستگاه موتورسیکلت برقی به ارزش تقریبی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به مغازه بنده در فلکه اول تهرانپارس آمده ، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به عنوان پیش پرداخت به من تحویل داده و با دادن آدرسی در بلوار ابوذر از من درخواست کردند تا موتورسیکلت ها را به این نشانی آورده و در آنجا تسویه انجام شود، موتورسیکلت ها را از طریق پیک به نشانی بلوار ابوذر ارسال کرده و پس از مدت کوتاهی اطلاع پیدا کردم که خریداران موتورسیکلت پس از تحویل گرفتن موتورسیکلت ها زمانیکه قصد پرداخت پول از طریق دستگاه Pozz تحویلی به پیک را داشتند ، به راننده پیک حمله ور شده ، او را با چاقو از ناحیه دست مجروح و پس از استفاده از اسپری افشانه اقدام به سرقت دو دستگاه موتورسیکلت برقی کرده و از محل متواری شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سارقین در شناسایی و سرقت از دو مالباخته ، کارآگاهان با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته متعلق به دو مغازه فروش گوشی تلفن همراه در میدان هروی و مغازه اسباب بازی فروشی در فلکه اول تهرانپارس اطمینان پیدا کردند که هر دو سرقت توسط یک گروه دو نفره از سارقین انجام شده ،در ادامه ، با شناسایی خودرو سراتو به شماره ایران۲۲ / ***ط۴۸ اطلاع پیدا کردند که خودرو در مورخه ۰۱/۰۷/۱۳۹۶ در بلوار فرحزادی سرقت شده است .

در ادامه  تحقیقات ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بهره گیری از بانک مجرمین سابقه دار و انجام چهره نگاری موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای به نام “محمد . الف” ( متولد ۱۳۷۱ ) شدند .

بررسی سوابق “محمد . الف” نشان داد که وی در یکی از سوابق خود نیز در یک نزاع و درگیری دسته جمعی منجر به قتل نیز توسط اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و مدتی را در زندان گذرانده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارد.

آگهی دهنگان در شیپور و دیوار قربانی سارقان شیطان صفت شدند + عکس

با شناسایی تصویر “محمد . الف” از سوی شکات و مالباختگان به عنوان راننده خودرو سراتو مسروقه ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی و با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متهم اقدام به شناسایی محل تردد “محمد . الف” در محدوده خیابان فرجام در شرق تهران کرده ، وی را سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سبزرنگ شناسایی ، در مورخه ۲۵/۰۸/۱۳۹۶ اقدام به دستگیری وی کردند .

با دستگیری “محمد . الف” ، وی در همان تحقیقات مقدماتی صراحتا به سرقت از دو مالباخته به همراه همدستش به نام “میثم . ن” ( متولد ۱۳۶۰ ) اعتراف کرد که بلافاصله میثم نیز به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت خودرو مورد شناسایی قرار گرفت .

در ادامه ، مخفیگاه میثم در منطقه نظام آباد شناسایی ، او نیز در همان تاریخ ۲۵/۰۸/۱۳۹۶ در زمان خروج از مخفیگاهش با یک دستگاه خودرو سمند نوک مدادی دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

با انتقال متهمین به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، محل نگهدای خودرو سراتو مسروقه در پارکینگ منزل بستگان “محمد . الف” در خیابان دلاوران شناسایی ، در بازرسی از داخل خودرو مسروقه تعداد زیادی پلاک های دارای سابقه سرقت کشف شد .

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهمین در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت های مشابه اعتراف کرده و تحقیقات از آنها جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آنها در دستور کار قرار گرفته است،از این رو  از تمام شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو سراتو سفیدرنگ مورد سرقت ، زورگیری ، ضرب و جرح قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.

منبع
باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری