کد خبر:240924
پ

اموال آشوبگران رابرای جبران خرابی‌هابگیرید/مشاور رهبری:برخی بوی کباب شنیده‎اند/واکنش به آتش زدن پرچم

علی اکبر ولایتی گفت: کسانی که در آشوب‌ها پرچم ایران را آتش زدند نماینده مرتجعین، مخالفین و دشمنان ایران هستند. ایران به عنوان پرچم‌دار محور مقاومت که از ایران شروع می‌شود و تا بغداد، دمشق و فلسطین است همه آنها را نابود و ریشه‌شان را خواهد سوزاند. اینها بوی کباب شنیده‌اند، این بوی کباب نیست بوی سوزاندن آنهایی است که نماینده داعش هستند.

مشاور مقام معظم رهبری با تبیین وضعیت موجود آن را به دو بخش تقسیم کرد و با بیان اینکه بخش اول توقعات مردم از دولت است، بیان کرد: بخش اول توقعات مردم از دولت است که به حق هم است، همه جای دنیا هم مرسوم است که دولتی را انتخاب می‌کنند و درخواست‌هایی هم می‌کنند و دولت هم باید به درخواست‌های مشروع‌شان پاسخ دهد. تا جایی که من آشنایی دارم تلاش این دولت این است تا مشکلات را حل کند، اما مردم فهیم ما هم می‌دانند که دولت هم مشکلاتی دارد، مانند تحریم‌هایی که به ما تحمیل شده است.
ولایتی با بیان اینکه انتظار، رفع گرانی است، گفت: بخش دوم اما حکایت دیگری دارد در طی دو سه سال گذشته محور مقاومت در منطقه و پرچم‌داری ایران دماغ آمریکایی‌ها را به خاک مالیده است و صهیونیست‌ها را بیچاره کرده است، سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در لنگرود گفت در کمتر از دو ماه دیگر به عمر داعش پایان می‌دهیم و همین هم شد.
ولایتی گفت: این ملت ۱۰ هزار سال قدمت دارد و بارها اشغال شده است اما همیشه پابرجا بوده و همیشه زنده است ایران همیشه زنده خواهد ماند. کسانی که عمال بیگانه هستند با این کار مرتکب اشتباه بزرگی شده‌اند. عده‌ای حسینیه و پرچم ایران را آتش می‌زنند، این کمال حماقت است. همه بدانند که این مردم جانشان را به خاطر هویت ملی و دینی خود می‌دهند. ما شهید حججی و آنهایی را داشتیم که به خاطر تعلقات دینی و ملی این گونه شهید شدند و لذا اینها خیلی زودتر از فتنه ۸۸ خودشان را نشان داده‌اند و انشاءالله این ملت آنها را از صحنه روزگار محو خواهند کرد.
کسی که به گرانی‌ها اعتراض دارد پرچم کشورش را آتش نمی‌زند
همچنین میزان نوشت:
عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: کسی که به گرانی‌ها اعتراض دارد پرچم کشورش را آتش نمی‌زند، کسی که چنین اقدامی می کند یا ایرانی نیست و یا در صفوف ایرانی‌ها نفوذ کرده و در صدد است در نظم اجتماعی کشور را برهم بزند
عشرت شایق با اشاره به حوادث اخیر گفت: با توجه به اینکه ما در طول این سال‌ها درگیر انواع جنگ سرد، نرم و هشت سال دفاع مقدس بوده‌ایم و دشمنان نظام و انقلاب همواره تحریم‌هایی را به‌صورت ناجوانمردانه به کشور تحمیل کرده‌اند، در طول این سال‌ها همواره مشکلات اقتصادی وجود داشته است.
شایق با بیان اینکه دشمنان نظام به‌دنبال طرح براندازی اقتصادی هستند، یادآورشد: این طرح در اتاق‌های فکر پنتاگون با همراهی سرویس‌های جاسوسی انگلیس و اسرائیل طراحی شده است.
عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید خطوط مردم را از خائنان و وطن‌فروشان جدا کرد. مردم با اتفاقات اخیر در تجمعات دیگر از بیان اعتراضشان پا پس کشیدند و می‌خواهند روش‌شان را عوض کنند. هموطنان باید دقت کنند و اعتراضات را از طریق نوشتار و نمایندگانشان بیان کنند و رسانه‌ها نیز طوری رفتار کنند که جلوی فرصت‌طلبان گرفته شود.
وی در ادامه تأکید کرد: قوه قضائیه باید خیلی محکم با افرادی که به وسایل عمومی و مردم صدمه بزنند، برخورد کند و اگر این آشوبگران اموالی دارند سریع و بدون اطاله دادرسی از آن‌ها بگیرند و در جا‌هایی که خراب کردند، هزینه کنند.
آلام توده‌های مردم غیرقابل‌انکار است
اعضای حزب ندای ایرانیان نیز ضمن تقبیح هرج‌ومرج و تندروی، مرزبندی معترضین با جریان‌های افراطی و ارتجاعی را شرط لازم برای پیگیری مطالبات مردمی از روش اصولی دانستند.
در این بیانیه آمده است: ایران اسلامی در روزهای اخیر شاهد اعتراض مردم گلایه‌مندی بود که به‌حق از وضعیت اقتصادی به ستوه آمده و ازآنجاکه چشم‌اندازی برای بهبود وضعیت معیشتی خود نمی‌بینند رو به اعتراض آورده و فریاد نارضایتی سر داده‌اند. متأسفانه اعتراضات اقتصادی مردم در مواردی دستمایه سوءاستفاده گروهی از فرصت‌طلبان و اغتشاشگران شده و تخریب و خشونت و افراطی‌گری جای پیگیری مسالمت‌آمیز خواسته‌ها و مطالبات را گرفته است که این اتفاق نه‌تنها جای هیچ دفاعی ندارد بلکه مجموعه رخدادهای تلخ اخیر، قلب هر انسانی که دل درگرو توسعه این کشور را دارد به درد آورده است.
این بیانیه می‌افزاید: تخریب اموال عمومی، درگیری فیزیکی، به هم ریختن نظم اجتماعی و نادیده گرفتن حقوق شهروندان و طرح شعارهای ساختارشکن مسیری نیست که هیچ انسان آزاده و دلسوزی از آن دفاع کند و بانیان رفتارهای خشونت‌طلبانه اخیر باید قبل از محاکمه در مراجع قضایی در پیشگاه خداوند متعال و ملت بزرگ ایران بابت رفتارهای خود پاسخگو باشند.
در این بیانیه تصریح‌شده است: مبادا شعارهای افراطی سر داده‌شده و حمایت اپوزیسیون خارج نشین یا داخل‌نشینان تندرو که با رفتارهای سخیف در شعارها و در عمل پیوند باهم دارند و مدعیان امروز و مسئولین دیروز که برای تکه دستمالی قیصریه را به آتش می‌کشانند و سوءاستفاده از تجمعات مردمی باعث شود مسئولان و دولتمردان، اصل و اساس نارضایتی‌های اقتصادی را کتمان کرده و آن را حاصل توطئه‌ای از پیش تعیین‌شده بدانند. آلام توده‌های مردم غیرقابل‌انکار است و نگاه امنیتی به مشکلات مردم، باز کردن گره را پیچیده‌تر می‌کند.
این بیانیه می‌افزاید: در نظر داشته باشیم در صورت بی‌توجهی به مطالبات مردم، این حوادث ممکن است کیان امنیت و ثبات و آرامش کشور را نشانه رود و بهانه‌ای فراهم آورد تا دشمنان این مرزوبوم به طمع افتاده و به فکر سوءاستفاده از احساسات پاک مردم برآیند. آیا صدای هلهله و شادی ضدانقلاب و اعراب هم‌پیمان با اسراییل که آرزوی نابودی ایران رادارند و ان‌شاالله به گور خواهند برد و خرسندی‌شان از اتفاقات اخیر را نمی‌بینیم و نمی‌شنویم؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری