کد خبر:262244
پ

تظاهرات روز کارگر در آمریکا/ ۷۵ نفر بازداشت شدند+ تصاویر

تعدادی از کارگران آمریکایی در روزی که در این کشور «روز کارگر» نامگذاری شده، در «سان فرانسیسکو» تجمع کردند اما نیروهای پلیس ضمن سرکوب معترضان حداقل ۷۵ نفر را بازداشت کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات روز کارگر در آمریکا/ ۷۵ نفر بازداشت شدند+عکس

به گزارش افق نیوز/ روز دوشنبه مصادف با «روز کارگر» در آمریکا برخی کارگران آمریکایی در سان فرانسیسکو تجمع اعتراضی ترتیب دادند اما نیروهای پلیس این تجمع را سرکوب و ده‌ها معترض را بازداشت کردند.

«روز جهانی کارگر» در بسیاری از کشورهای جهان، اول ماه می است اما در آمریکا اولین دوشنبه ماه سپتامبر برای روز کارگر اختصاص یافته است.

به گزارش آسوشیتدپرس،  حدود هزار تن از کارگران «هتل ماریوت» در سان فرانسیسکو آمریکا به مناسبت روز کارگر در مقابل دفتر مرکزی این هتل تظاهرات اعتراضی ترتیب دادند.

کارگران این هتل به شرایط کاری و معیشتی اعتراض داشتند اما تجمع آنها با حضور پر تعداد نیروهای پلیس و بازداشت معترضان مواجه شد.

طبق گزارش‌ها، نیروهای پلیس آمریکا حداقل ۷۵ کارگر را در جریان این تجمع بازداشت کردند.

سخنگوی یکی از اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگران هتل‌ها درباره علت تظاهرات کارگران و شرایط سخت کاری آنها توضیحاتی ارائه داد.

«تد واچتر» اعلام کرد که در بیش از ۵۰ هتل سان فرانسیسکو و ۶ شهر دیگر شمال آمریکا، ۸۰۰۰ کارگر هتل بدون هر گونه قراردادی در حال کار کردن هستند.

به گفته او، با گذشت بیش از یک دهه حقوق کارگران هتل‌ها فقط ۷ درصد افزایش یافته و این کفاف هزینه‌های سنگین زندگی آنها را نمی‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 − = 65

کلید مقابل را فعال کنید