کد خبر:220206
پ

وزیر کار: مقاوم‌سازی منازل مسکونی در نقاط زلزله‌خیز در اولویت قرار گیرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید مقاوم‌سازی منازل مسکونی در مناطق و استان‌های زلزله‌خیز کشور در اولویت قرار گیرد.

علی ربیعی در شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور از سوی بنیاد مسکن مقاوم‌سازی می‌شود. در این راستا باید تدبیری اندیشیده شود تا حداقل با انجام ۵۰ هزار واحد بیشتر مقاوم‌سازی منازل مسکونی در مناطق زلزله‌خیز در اولویت قرار گیرد.

به گزارش افق نیوز، وی با اشاره به اینکه اقدامات امداد و نجات و خدمات دستگاه‌های مسوول به خوبی در این حادثه انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: باید همه کارها در راستای ایجاد آرامش در منطقه صورت گیرد تا مردم بیشتر احساس امنیت کنند.

وزیر تعاون ادامه داد: دستگاه‌های دولتی و مسوولان به ۲۴ روستای آسیب‌دیده سر بزنند و خدمات خود را به همین چند روز اکتفا نکنند.

ربیعی عنوان کرد: باید در ستاد بحران استان اطلاع‌رسانی‌ها ساماندهی شود تا از هر گونه ایجاد نگرانی در بحث روحی و روانی مردم جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اعزام تیم‌های مشاوره روانی به مناطق آسیب‌دیده خاطرنشان کرد: طی رایزنی با بهزیستی پنج تیم متشکل از مشاوران در راستای ارائه خدمات مشاوره روحی و روانی به آسیب‌دیدگان در زلزله به روستاهای هدف اعزام خواهند شد.

وزیر تعاون با تاکید بر رعایت بهداشت محیط به لحاظ دفن بهداشتی احشام در زیر آوار مانده گفت: به تسهیلات ۴ درصد به خانوارهایی که دام‌های خود را در این حادثه از دست داده‌اند، اعطا خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 48 = 53

کلید مقابل را فعال کنید