کد خبر:234121
پ

مهار بزرگترین عملیات سازمان یافته داعش در «بادیه» سوریه؛ جاده السخنه-دیرالزور باز شد

ارتش سوریه در محورهای مختلف دیرالزور حملات داعش را مهار و جاده «السخنه-دیرالزور» را باز کرد.

گروه تروریستی داعش روز گذشته گسترده ترین حمله سازمان یافته خود به مواضع ارتش سوریه واقع در حد فاصل استانهای حمص و دیرالزور را انجام داد.

نام این عملیات داعش «غزوة أبو محمد العدنانی»-سخنگوی پیشین این گروه تروریستی- بود.

داعش در عملیات مذکور جاده اصلی میان السخنه و دیرالزور و شهرک «حمیمه» در جنوب دیرالزور و نیروگاه «T3» در ریف شرقی حمص را هدف قرار داد.

این عملیات با شمار زیادی از انتحاریها و خودروهای بمب گذاری شده آغاز شد و بیش از ۱۰ موضع ارتش سوریه به صورت همزمان هدف قرار گرفت.

روزنامه الاخبار گزارش داد که داعش در آغاز عملیات شهرک «الشولا» را اشغال کرد و خود را به اطراف شهرک «کباجب» و منطقه «هربیشه» رساند و به حمیمه و «T3» فشار آورد و در پی آن بود تا از طریق فشار به ارتفاعات «الهیل» خود را به السخنه برساند.

حملات داعش خطوط دفاعی ارتش را در وهله اول به لرزه درآورد، اما نیروهای سوری فورا دو پاتک همزمان را آغاز کردند. پاتک نخست از دیرالزور به سمت الشولا و پاتک دوم از السخنه به سمت کباجب صورت گرفت.

با کمک جنگنده های روسی و سوری نیروهای مقاومت پس از سیطره بر مواضعی که داعش به آن نفوذ کرده بود، در اطراف کباجب با هم تلاقی پیدا کردند و جلوی نفوذ داعش گرفته شد.

ارتش سوریه هچنین حملات داعش به حمیمه و t3 را مهار کرد و دهها داعشی را از پای درآورد.

در جریان عملیات داعش چند نیروی ارتش و شماری از افراد غیر نظامی در جاده کباجب و الشولا کشته شدند.
یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش سوریه نقشه گسترده داعش را که «با طرحهای ائتلاف بین المللی [موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا] همخوانی داشت خنثی کرد».

این منبع تأکید کرد که پس از پایان یافتن تدابیر امنیتی و افزایش نیروها جاده رسما بازگشایی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 − = 42

کلید مقابل را فعال کنید