کد خبر:239617
پ

گوگل و آمازون رقیب بانک‌ها می‌شوند

مدیرعامل اسبربانک روسیه گفت: گوگل و آمازون دو شرکت غول فناوری جهان در سال آینده به دلیل منافع خود در حوزه خدمات مالی، به رقبای بانک‌ها تبدیل خواهند شد.

مدیرعامل اسبربانک روسیه گفت: گوگل و آمازون دو شرکت غول فناوری جهان در سال آینده به دلیل منافع خود در حوزه خدمات مالی، به رقبای بانک‌ها تبدیل خواهند شد.

مدیرعامل اسبربانک روسیه گفت: ورود نامحسوس دو غول فناوری جهان، گوگل و آمازون به عرصه خدمات مالی، به‌زودی آن‌ها را به رقیب جدی بانک‌ها تبدیل خواهد کرد.

به گزارش افق نیوز به نقل از تاس‌نیوز، هرمن گرف، مدیرعامل اسبربانک روسیه گفت: گوگل و آمازون دو شرکت غول فناوری جهان در سال آینده به دلیل منافع خود در حوزه خدمات مالی، به رقبای بانک‌ها تبدیل خواهند شد.

گرف گفت: موضوع رقابت کردن با آن‌ها نیست، بلکه این دو شرکت درحال رقابت کردن هستند. معتقد هستم که در سال‌های آینده گوگل و آماوزون به پلت‌فورم‌های ما به‌طور کامل دسترسی خواهند داشت.

مدیرعامل اسبربانک تصریح کرد: باید به‌طور مساوی با همان میزانی که این دو شرکت خود را مجهز به فناوری می‌کنند. ما هم خود را مجهز به فناوری کنیم. پیش‌بینی می‌شود در سال‌های پیش رو، سازمان‌های مالی متعددی از این دو شرکت بزرگ فناوری جهان دیده شود.

هرمن گرف گفت: سال ۲۰۱۸ میلادی نقطه عطفی برای گوگل و آمازون تلقی می‌شود و منافع این دو شرکت در بخش خدمات مالی مشخص خواهد شد. وی در ادامه اظهار داشت: آمازون و گوگل گام‌به‌گام در حال ورود به عرصه صنعت مالی هستند و این سناریو مشخص است، هر چند که تا الان این موضوع را رد کرده‌اند.

مدیرعامل اسبربانک در پایان گفت: اگر بانک‌ها توانایی رقابت کردن با گوگل و آمازون را نداشته باشند. در این صورت آن‌ها پیروز رقابت خواهند بود. بنابراین راهبرد ما دفاع کردن نیست؛ بلکه حمله می‌کنیم. درحال حاضر اسبربانک به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک روسیه است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 − 57 =

کلید مقابل را فعال کنید