گرد و غبار ادارات ریگان را تعطیل کرد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:252985
پ

گرد و غبار ادارات ریگان را تعطیل کرد

فرماندار ریگان با بیان اینکه میزان غلظت گرد و غبار در این شهرستان به ۹ برابر حد مجاز رسیده است؛ گفت: افزایش غلظت گرد و غبار در ریگان ادارات را به تعطیلی کشاند.

فرماندار ریگان با بیان اینکه میزان غلظت گرد و غبار در این شهرستان به ۹ برابر حد مجاز رسیده است؛ گفت: افزایش غلظت گرد و غبار در ریگان ادارات را به تعطیلی کشاند.

امین باقری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : ریگان بعد از خوزستان دومین کانون گرد و غبار در کشور است که این پدیده موجب بروز مشکلات تنفسی برای اهالی این شهرستان شده و ۲۱ نفر را راهی مراکز درمانی کرده است.
وی افزود : با تشدید غلظت ریزگردها در ریگان روستاهای محاصره در گرد و غبار به ۳۴ روستا رسیده است .
باقری از اعزام سه تیم امدادی از هلال احمر شهرستان ریگان به روستاهای محاصره در گرد و غبار خبر داد و ادامه داد: غلظت گرد و غبار امدادرسانی به این روستاها را با مشکل مواجه کرده است.
وی تصریح کرد: نیروهای امدادی به ۶ خودروی گرفتار در گرد و غبار امدادرسانی کرده و سرنشینان این خودروها در مراکز اقامتی شهرستان ریگان اسکان داده شدند.
فرماندار ریگان اظهار کرد: همچنین گرد و غبار شدید راه های ارتباطی پنج روستای این شهرستان را مسدود کرده است و امکان ارتباط با آنها وجود ندارد.
وی اظهار داشت: کاهش دید در محور ترانزیت ریگان – چابهار عبور و مرور در این محور و همچنین ۴۵ روستای این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است .
باقری از آمادگی دستگاه های امدادی و مراکز بهداشتی درمانی ریگان خبر داد و افزود: ماموران پلیس راه در محور ریگان – نرماشیر و ریگان – چابهار آماده باش هستند و گشت زنی می کنند
وی عنوان کرد: روستاهای ملک آباد، شیرآباد، علی آباد، پشت ریگ، دهرضا و هشتصد متری از شدت گرد و غبار بیشتری برخوردار است.
فرماندار ریگان اظهار داشت : ستاد بحران با تشدید غلظت گرد و غبار در محل فرمانداری این شهرستان برگزار می شود.
باقری تاکید کرد که در صورت تشدید گرد و غبار اهالی روستاهای محاصره در گرد و غبار تا فروکش کردن این پدیده در منازل خود بمانند.
فرماندار ریگان اظهار داشت: گرد و غبار و توفان شن تاکنون ۱۶ روستا را در ریگان خالی از سکنه کرده است .
باقری از بین رفتن پوشش گیاهی و خشکسالی های پی در پی را در ریگان از جمله دلایل بروز پدیده گرد و غبار در این شهرستان برشمرد و خواستار تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای مهار گرد و غبار و توفان شن در این شهرستان شد.
ریگان دومین نقطه در کشور در زمینه گرد غبار است.
ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید