کد خبر:240608
پ

پیشنهاد جدید به دولت برای ساخت مسکن ارزان

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مسکن کارکنان دولت درباره وضعیت مسکن گفت: اگر دولت تأمین مسکن ارزان قیمت برای مردم را در برنامه دارد، تنها راه این است که بخش مسکن را به تعاونی های مسکن بازگرداند.

مسکن

علی خواجوی بجستانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت مسکن در شرایط فعلی گفت: دولت طی ۴سال گذشته تعاونی های مسکن را رها کرده است. اتحادیه ها و تعاونی های مسکن در حالت رکود به سر می برند و دولت همکاری با تعاونی های مسکن ندارد. گرایش دولت به سمت بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن هم توان کافی برای ساخت و ساز ندارد.

وی با بیان اینکه وضعیت مسکن در کشور اسفبار است گفت: از اتاق تعاون تقاضا کردیم که به این بحث رسیدگی کند اما متأسفانه موفقیت آمیز نبوده است. مسئولان اتاق تعاون هم هیچ اقدامی برای اتحادیه های زیرمجموعه انجام نمی دهند.

خواجوی بجستانی  افزود:دولت هیچ اعتقادی به بخش تعاون ندارد. سود تسهیلات افزایش یافته است و به بخش تعاون نمی دهند، وزارت مسکن فقط به بنیاد مسکن تسهیلات پرداخت می کند. اگر قانون مالیات ها به سال ۸۹ باز می گردد، مانند گذشته دولت باید تسهیلات را به اتحادیه ها و تعاونی های متعارف پرداخت کند و مردم از ذخیره و سرمایه در گردش خود وام های ۱۰درصدی دریافت و ساخت و ساز کنند. زمانی که میزان نرخ تسهیلات ۲۵درصد است امکان ساخت و ساز نیست.

وی افزود:اگر دولت تأمین مسکن ارزان قیمت برای مردم را در برنامه دارد، تنها راه این است که بخش مسکن را به تعاونی های مسکن بازگرداند.از آنجایی که تعاونی های مسکن شناخته شده هستند و هم اکنون در تمامی دستگاه ها، سازمان ها و ادرات وجود دارند و از طریق آنها بسیاری از کارمندان و کارگران صاحب خانه شده اند، بهتر است که بخش مسکن را در اختیار تعاونی های مسکن قرار بدهند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های مسکن کارکنان دولت گفت: در حال حاضر قیمت مسکن به میزان چشمگیر افزایش یافته و اجاره بها در بسیاری از مناطق به شکل سرسام آوری بالا رفته است؛ از طرفی با از دور خارج کردن تعاونی ها و میدان دادن به انبوه سازان و شرکت های ترک و چینی نیز عملاً مردم از نعمت خانه دار شدن محروم شده و تورم سنگینی به این بخش وارد آمده است در صورتی که در بخش تعاون سودآوری و دلالی مطرح نیست و منافع اعضا در نظر گرفته می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری