کد خبر:253225
پ

چین پروازهایش به کره شمالی را از سر گرفت

با بهبود شرایط در شبه جزیره کره و کاهش تنش ها میان آمریکا و کره شمالی، چین اعلام کرد که ‘ایر چاینا’ ناوگان هوایی این کشور، پروازهایش به کره شمالی را از سرگرفته است.

به گزارش افق نیوز/این خبر در شرایطی منتشر می شود که قرار است سران کره شمالی و آمریکا ساعت ۹ صبح روز ۱۲ ژوئن برابر با ۲۲ خرداد در سنگاپور دیدار تاریخی خود را آغاز کنند.
روزنامه ‘مورنینگ پست هنگ کنگ’ نوشت از این پس مسافران می توانند بلیت های مربوط به پرواز ‘سی آ ۱۲۱ ‘ چین به کره شمالی برای روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه را خریداری کنند.
انتظار می رود که اولین پرواز از روز چهارشنبه آینده و پس از آن برقرار شود که ارتباطات دیپلماتیک و اقتصادی چین و کره شمالی افزایش یافته و ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی دوبار در پکن با ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین در سال جاری میلادی دیدار و رایزنی کرده است.
پروازهای ایرچاینا به پیونگ یانگ که بسیاری از مسافران کشورهای دیگر نیز برای رفتن به کره شمالی از آن استفاده می کنند از سال ۲۰۰۸ میلادی شروع شد اما بارها به دلایل مختلف از جمله به علت تحریم ها معلق شده است.
خط هوایی ‘ایرچاینا’ بزرگترین ناوگان هوایی کشور چین، نوامبر سال گذشته اعلام کرد که پروازهایش به کره شمالی را به دلیل آنچه نامناسب بودن عملیات پروازی و کمی مسافر دانسته، متوقف کرده است.
‘ایرچاینا’ یک بار دیگر در ماه آوریل سال قبل پروازهای مستقیم به کره شمالی را قطع کرد اما در ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی دوباره آنها را از سرگرفت.
آن زمان ایرچاینا اعلام کرد دو پرواز به کره شمالی را به دلیل نبود مسافر کافی، متوقف کرده است و در مصاحبه مطبوعاتی از لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در باره این موضوع سوال شد اما او گفت که اطلاعی در این باره ندارد.
این سخنگو تصریح کرد که اگر هم اخبار مربوط به توقف پروازها به کره شمالی صحت داشته باشد، این موضوع در حیطه کاری سازمان هواپیمایی است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 55 = 60

کلید مقابل را فعال کنید