نیمی از مردم آمریکا از علمکرد ترامپ ناراضی هستند

به گزارش افق نیوز/ نتایج یک نظرسنجی جدید و روزانه که موسسه «راسموسن» به انجام رسانده نشان می‌دهد که نیمی از مردم آمریکا از عملکرد «دونالد ترامپ» در مقام رئیس‌جمهور این کشور رضایت ندارند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، موسسه راسموسن در گزارشی که از نظرسنجی روز جمعه منتشر کرده، گفته که تنها حدود ۴۸ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا رضایت داشته‌اند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی روزانه، ۵۰ درصد از کسانی که مورد پرسش قرار گرفته بودند تأکید کردند که از عملکرد ترامپ در این مقام راضی نیستند.

این در شرایطی است که ۴۲ درصد از سوال‌شوندگان گفته‌اند که از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا «به شدت ناراضی» هستند.

بنا بر این گزارش، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری قبلا گفته بود که «موسسه راسموسن، یکی از معتبرترین و موثق‌ترین نظرسنجی‌های روزانه را برگزار می‌کند».

علاوه بر این، پایگاه «آکسیوس» به همراه موسسه «سِروِی مانکی پُل» (Survey Monkey poll) نیز اخیرا یک نظرسنجی با موضوع میزان حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ از مقام ریاست جمهوری انجام داده‌اند که طبق این نظرسنجی نیز، ۴۴ درصد از آمریکایی‌ها از کنگره آمریکا خواسته‌اند تا فرایند استیضاح ترامپ را آغاز کند.

دونالد ترامپ در شرایطی که در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ به پیروزی رسیده بود، در تاریخ ۲۰ ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی رسما در کاخ سفید به قدرت رسیده است و تصمیمات وی در مدتی که روی کار بوده بسیار جنجال‌برانگیز بوده است.