کد خبر:265030
پ

آینده نگران کننده باشگاه استقلال؛ این استقلالی ها با این اقدام فقط اختلافات و حاشیه های تیم را زیاد می کنند

در فوتبال مسوولیت فنی با یک نفر است و تنها سرمربی است که با جمع‌بندی نظرات اعضای کادر فنی‌ تصمیم نهایی را می‌گیرد. فقط سرمربی است که با در نظر گرفتن جمیع جهات چیدمان تیم، تاکتیک، استراتژی و ترکیب را انتخاب می‌کند و خودش هم باید بابت آن پاسخگو باشد.

تیم استقلال - باران کوثری - شفر - علی خطیر - فیلیپ آندریاس - سجاد آقایی - وینفرد شفر - امیر حسین فتحی - تیم فوتبال استقلال - امیرحسین فتحی - امید سامکن - بهروز پرورشخواه - گودرز حبیبی - استقلال تهران - دربی -خسرو حیدری - باشگاه استقلال - لیست استقلال - تیم فوتبال استقلال - تیم استقلال - استقلال - حسن عابدی کنید فوتبال ایران - اکبر افتخاری - وینفرد شفر - گودرزی - ویلیامز - وینفرد شفر - علی حاج‌اکبری - پویا امینی تیم فوتبال استقلال - رودریگو تاباتا- علی تارقلی زاده - وینفرد شفر - آساموا جیان - حامد مومنی -  محمد مومنی - بوژان نجدنوف - پندار توفیقی - ارتون

کمیته فنی استقلال برای نخستین بار تشکیل جلسه داد و پرویز مظلومی به‌عنوان سخنگو مدعی شد که بر خلاف باور رایج در فوتبال ایران و اصطلاحی که نخستین بار علی پروین به کار برد، قرار نیست این کمیته نقش «کشک» را داشته باشد

در این باره باید به پرویز مظلومی حق داد. این ضرب‌المثل اشاره به بیهوده یا بی‌اثر بودن دارد، ولی کمیته فنی با ساختاری که دارد و وظایفی که برایش تعریف شده در سرنوشت استقلال بی‌اثر نخواهد بود و می‌تواند برای آینده این تیم مضر باشد!
اعضای این کمیته را تعدادی از بازیکنان سابق استقلال تشکیل می‌دهند که معمولا تجربه مربیگری هم دارند. در این جمع فقط مظلومی در لیگ برتر سرمربی بوده که از سال ۹۵، یعنی آخرین حضورش روی نیمکت استقلال تیمی نداشته است. حالا سوال این است که چطور مربیانی که معمولا دستیار بوده‌اند و هرگز سرمربیگری را تجربه نکرده‌اند، می‌توانند خودشان را جای سرمربی استقلال بگذارند که در چند قاره کار کرده و به او رهنمود بدهند؟ روانخواه که سابقه‌ مربیگری‌اش دو سال است و هرگز با تیمی مدعی مثل استقلال کار نکرده، چطور می‌تواند در جایگاه نظارتی نسبت به شفر قرار داشته باشد؟ آیا او به پشتوانه حضور در برنامه‌های کارشناسی تلویزیون برای این کمیته انتخاب شده؟ و بالاخره اینکه او با ۳۳ سال سن و حداقل تجربه اصولا چرا حاضر شده این پیشنهاد را بپذیرد؟
فتحی در شروع کارش در باشگاه استقلال تصمیماتی گرفت که باور کردیم از اسلافش منطقی‌‌تر است، ولی حالا سراغ روشی رفته که اختراع فوتبال ایران است و در گذشته هم ناکارآمدی‌اش را نشان داده.
حتی اگر بپذیریم که اعضای کمیته فنی دانش و تجربه بالایی دارند، هیچ‌وقت دیده نشده که روش شورایی در فوتبال جواب مثبت بدهد و نتیجه‌ای جز هرج و مرج ندارد.
در فوتبال مسوولیت فنی با یک نفر است و تنها سرمربی است که با جمع‌بندی نظرات اعضای کادر فنی‌ تصمیم نهایی را می‌گیرد. فقط سرمربی است که با در نظر گرفتن جمیع جهات چیدمان تیم، تاکتیک، استراتژی و ترکیب را انتخاب می‌کند و خودش هم باید بابت آن پاسخگو باشد. این کمیته نمی‌تواند با یک جلسه دو ساعته تصمیم فنی بگیرد و سلیقه یک مربی مثل شفر که بیش از ۳۰ سال سابقه دارد را تغییر دهد.
غیبت شفر در جلسه کمیته فنی نشان از مخالفت او با این راهکار عجیب دارد و از یک مربی باتجربه بعید است که تن به چنین تصمیمی بدهد.
شفر در فصل جدید نتوانسته عملکرد سال گذشته را تکرار کند و به او انتقاداتی وارد است، ولی نمی‌توان با مشورت کمیته فنی کیفیت تیم را ارتقا داد. باشگاه در صورتی که از عملکرد شفر ناراضی است و به این نتیجه رسیده که راهی برای اصلاح وجود ندارد، می‌تواند او را برکنار کند و سراغ گزینه دیگری برود، ولی کمیته فنی بدترین فرمول ممکن است و فقط اختلافات و حاشیه‌های اطراف تیم را زیاد می‌کند.

خبر ورزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 − = 15

کلید مقابل را فعال کنید