کد خبر:267496
پ
شفر:

کی روش بهترین بازیکنان ایران را دارد و باید قهرمان آسیا شود

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی استخری از مجموعه بازیکنان خوب داخلی در اختیار دارد.

وینفرد شفر

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی استخری از مجموعه بازیکنان خوب داخلی در اختیار دارد.

افق نیوز/ وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان اظهار داشت: خیلی خوشحالم به کنفرانس خبری برگشتم چون دلم برای شما تنگ شده بود. کنفرانس قبلی طاهری آمد و خوب صحبت کرد. اینکه چرا در کنفرانس قبلی نبودم بعدا صحبت می‌کنم. از اصحاب رسانه به خاطر اتفاق چند روز قبل عذرخواهی می‌کنم. ما همه چیز را آماده کرده بودیم و دیگر مسائل دست ما نبود. ما تعامل خوبی با رسانه‌ها داریم و قطعا در برنامه‌های آینده از حضورتان استقبال خواهیم کرد.

وی افزود: ما در فصل تغییرات هستیم و تیم عوض شده است. بازیکنان ما آینده ساز هستند اما در کنارشان نیاز به بازیکنان باتجربه داریم به همین دلیل باید از بازیکنانی چون خسرو حیدری، پژمان منتظری و مهدی رحمتی تشکر کنم. بازیکنان با تجربه همواره برای اجرای کارها به بازیکنان جوان کمک می‌کنند و همیشه نصیحت‌شان می‌کنند. به خاطر مصدومیت پژمان ناراحتم چون در چند دیدار اخیر بهترین بازیکن ما بود و امیدوارم ۵،۶ هفته دیگر برگردد چون به او در لیگ قهرمانان آسیا نیاز داریم.

شفر گفت: در مورد بازی که روی نیمکت نبودم به خاطر اخراجم از بازی با نفت مسجدسلیمان بود اما نمی‌دانم چرا هیچ کسی نگفت تخلفم چه بوده است. شاید بهتر این بود که بدانم چرا از روی نیمکت اخراج شدم. چنین اتفاقی در آلمان بیفتد فدراسیون نامه می‌دهد و دقیق می‌گوید علت چه بوده است. شاید اینجا شرایط فرق می‌کند اما قوانین باید یکسان باشد. باید دقیق می‌گفتند علت چه بوده است. در بازی با نفت، سرمربی حریف به محوطه فنی ما آمده بود. نمی‌دانم شاید مشکل من بودم. در بازی منچستریونایتد و چلسی مشابه آن اتفاق افتاد و مربی چلسی سمت محوطه فنی منچستر رفت و عکس العمل مورینیو را دیدید. نمی‌دانم بازهم تاکید می‌کنم شاید مشکل من بودم.

سرمربی استقلال تاکید کرد: خوشحالم در بازی با سایپا به مسابقه برگشتیم. من کنار خط نبودم ولی خاطرتان هست که بازی هفته اول که چه خطایی روی سجاد آقایی رخ داد و قلم بند او شکسته شد. در واقع قلم بند او مانع مصدومیتش شد.در بازی مقابل سایپا که یکی از بهترین استعدادهای دنیاست چنین اتفاقی برایش رخ داد. می‌خواهم به صیادمنش کمک کنم تا راهی اروپا شود. او رویای بزرگی دارد و باید به فوتبال او کمک کنیم. با خطایی که روی او انجام شد و تصاویری که منتشر شد نگران استعدادش برای آینده هستم. داور باید در آن صحنه عکس‌العمل نشان می‌داد. بعد از پنالتی استقلال نیمکت سایپا به سمت داور رفتند که چرا پنالتی گرفته است. الان فکر می‌کنم چطور از بازیکنانم برای بازی‌های آینده محافظت کنم.

شفر گفت: در مورد بازی با سپاهان باید بگویم که این تیم قدرتمندتر از گذشته شده است و چند بازیکن از ذوب‌آهن به سپاهان آمده‌اند. آنها مثل سال قبل نیستند. آنها تیم قدرتمندی هستند و پاس‌های پرتعدادی می‌دهند. ما چند مشکل داریم، اینکه پژمان منتظری مصدوم است اما می‌خواهیم فوتبالمان را انجام دهیم. بازی سختی خواهد بود. باید تشکری از هوادارانمان بکنم که در دیدار با سایپا ما را حمایت کردند. ما بهترین هواداران را داریم و در دیدار قبل و زمانی که یک بر صفر عقب بودیم کمک کردند تا بازی را ببریم. برای فردا هم درخواست می‌کنیم که به ورزشگاه بیایند و یار دوازدهم تیم باشند. می‌خواهیم در کنار هوادارانمان بازی را با موفقیت پشت سربگذاریم.

سرمربی استقلال در واکنش به اظهارات سرپرست سپاهان مبنی بر اینکه با توجه به فینالیست شدن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا می‌ترسند که برای روحیه به استقلال داوری به سود این تیم باشد گفت: آیا واقعا چنین کاری کرده‌اند؟ ۵۰ سال است که در فوتبال حرفه‌ای حضور دارم و اگر چنین چیزی که می‌گویید واقعیت داشته باشد اولین بار است که آن را می‌شنوم. لغتی که می‌خواهم به زبان انگلیسی بگویم خیلی سخت است اما در کل باید بگویم اتفاق بدی است که الان شنیدم. آیا واقعا باشگاه سپاهان به صورت رسمی این موضوع را اعلام کرده است؟ چه کسی این حرف را زده؟ مدیر عامل؟ سرمربی؟ سپاهان یک باشگاه خوب فوتبالی است و نکات بسیار خوبی از این تیم شنیده‌ام. به نظرم کسی که این حرف‌ها را زده باید او را بیرون کنند.

وی افزود: برای این مسئله نمی‌توانم لبخند بزنم چون این کار فوتبالی نیست. کارخانه فولاد باید این شخص را بیرون بگذارد. بیش از یک سال است که در ایران مربیگری می‌کنم و باید بگویم در همه قاره‌ها مربیگری کرده‌ام. همه اشتباه می‌کنند از جمله من، همه خطا روی صیادمنش را دیدند و شاید بهتر بود که داور جریمه بیشتری می‌کرد. شاید پنالتی آخر هم برای سپاهان گرفته نمی‌شد. ما بهترین داور را در ایران داریم که فینال المپیک را قضاوت کرده و در جام جهانی ۲۰۱۸ هم قضاوت کرده این صحبت‌ها بسیار بد است و فوتبالی نیست.

شفر در مورد برنامه‌اش برای تقابل با سپاهان عنوان کرد: ما برنامه ویژه‌ داریم. شاید اگر برنامه‌ام را بگویم، آن را به سپاهانی‌ها بدهید (خنده) همانطور که گفتم سپاهان بسیار محکم بازی می‌کند و پاس‌های بلندی می‌فرستد.

سرمربی استقلال در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا از بازیکنانی مثل فرشاد محمدی‌مهر و دیگر بازیکنان جوان استفاده نمی‌شود تصریح کرد: امیدوارم بازی با سایپا را نگاه کرده باشید که محمد دانشگر یک گل زد. او قبل از این بازی عصبی و فشار زیادی را تحمل کرده بود. شاید از تلویزیون یا ورزشگاه بازی را دیدید اما دیدید که چه بازیکنانی به میدان رفتند. من هم از بازی دانشگر خوشحال شدم.

وی تصریح کرد: همانطور که می‌دانید وریا غفوری به دلیل محرومیت در بازی جام حذفی برابر سایپا حضور نخواهد داشت و شاید محمدی‌مهر بازی کند. او باید از نظر ذهنی خودش را در تمرینات آماده کند. فرشاد در بازی با نفت مسجدسلیمان ۱۵ دقیقه به میدان رفت و خوب بازی کرد شاید او فردا هم بازی کند. اگر بخواهیم همه بازیکنان جوان را بازی دهیم باید با ۱۷ بازیکن بازی کنیم. ما به همه بازیکنان نیاز داریم و آنها باید توانایی‌هایشان را نشان دهند. در ایران بازیکنی بازی نکند مدیربرنامه‌هایش به دنبال تغییر باشگاه خواهد بود اما مشاور خوب به بازیکن می‌گوید خوب تمرین کند.

شفر درباره اینکه پس از بازی استقلال مقابل السد قطر چه تغییراتی در این تیم بوجود آمده خاطر نشان کرد: مشخص است که بازی مهمی در پیش داریم وقتی اینجا آمدم همه می‌گفتند باید هر بازی را ببریم. پس از بازی با السد ۳ بازی را بردیم و ۵،۶ دیدار بعد از آن را نباختیم. ۶ ماه پیش به خاطر دارید که گفتم لیگ ایران بهتر از قبل شده است. شاید آن موقع همه فکر می‌کردند من دیوانه هستم. الان یکی از تیم‌های ایرانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد. چه کسی برنده این اتفاق است؟ علاوه بر استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن در آسیا خوب بازی کردند. برنده این اتفاق تیم ملی ایران است. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی استخری از مجموعه  بازیکنان خوب داخلی در اختیار دارد از جمله استعداد خوبی که در تیم سپاهان به میدان می‌رود یا بازیکنانی چون آرمین سهرابیان و الله‌یار صیادمنش که در تیم ما حضور دارند. ایران در آسیا اول است و تیم ملی می‌تواند قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. بازیکنان خوبی در لیگ خودمان داریم و تیم ایران باید قهرمان جام ملت‌ها شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید