کد خبر:268578
پ

شهر جدید هشتگرد ،کانون رایزنی های معاون وزیر واعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

صبح امروز معاون وزیر راه وشهرسازی به همراه رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی وارد شهر جدید هشتگرد شدند

به گزارش خبرنگار افق نیوز از پردیس به همین منظور ودر نشستی که با حضور مدیر عامل شهر جدید هشتگرد و معاون وزیر و اعضای کمیسیون عمران برگزار شد ،

حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهر سازی با اشاره به فلسفه ایجاد شهرهای جدید در اواخر دهه ۶۰گفت؛ در راستای مهار سرریز جمعیتی کلانشهرها ،۱۷ شهر جدید در کشور ایجاد شد و به دلیل حجم عظیمی از پروژه های شهرسازی این طرح دارای مشکلاتی هم بود .

طاهرخانی با اشاره به مشکلات حمل و نقل در شهر جدید هشتگرد اظهار داشت ؛با بهره برداری از مترو هشتگرد ، ظرفیت ویژه ای برای اسکان جمعیتی فراهم می شود .
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور با اشاره به توان شرکت مادر در تامین هزینه های مسکن مهر از محل منابع داخلی گفت ؛نگاه مجلس و تصویب آیین نامه ای در خصوص هزینه کرد از منابع داخلی می تواند در برون رفت از مشکلات فعلی شهرهای جدید مثمر ثمر باشد .

دکتر مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد هم در سخنانی با اشاره به ساخت ۴۹ هزار واحد مسکونی مهر در شهر جدید هشتگرد اظهار داشت :
در مجموع ۲۶هزار واحد افتتاح شده است و تلاش میکنیم تا ۱۷ هزار واحد باقیمانده را مشروط بر تامین اعتبار تا پایان
سال تکمیل کنیم.

هدایت با اشاره به مشکلات موجود در شهر جدید هشتگرد تامین حمل ونقل مناسب را نیاز امروز شهروندان هشتگرد برشمرد و تاکید کرد تلاش میکنیم تا براساس اولویت نسبت به رفع موانع اقدام کنیم .

مدیر عامل شرکت عمران هشتگرد با اشاره به اجرای دهها پروژه عمرانی وآموزشی در شهر جدید هشتگرد
تصریح کرد ؛ رویکرد اساسی ما تبدیل هشتگرد به مکانی برای زندگی آرام و بی دغدغه هست وقطعا مدیریت شهری در رفع نواقص در کنار ما تلاش خواهد

هدایت با اشاره به جمعیت رو به افزایش این شهر و ترافیک بزرگراه اظهار داشت: نیاز به تامین خدمات در این شهر ملموس است و امید است با تامین اعتبار برای راه اندازی مترو ،،این پروژه تا پایان سال افتتاح گردد و شاهد جذابیت بیشتر در شهر باشیم.

جعفر سعدی پور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید