کد خبر:226365
پ

توسعه امکانات مرزی از ضرورت های افزایش ورود گردشگران ترکیه است

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهم ۸۵ درصدی ایرانی ها از مسافران مرزی بین ایران و ترکیه گفت: توسعه امکانات مرزی از ضرورت های افزایش ورود گردشگر به کشور است و این امر در دولت دنبال می شود.

عباس آخوندی شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری در ارومیه افزود: حل مساله شهر اصلی ترین بحث در مباحث مسکن است و با ساختن سازی مسایل شهری حل نمی شود.
وی اضافه کرد: شهرها مسایل زیربنایی بسیاری از جمله مسایل اجتماعی، فرهنگی دارد و باید به دنبال چگونگی ارائه خدمات شهری بهتر به شهروندان باشیم.
وی اظهار کرد: مخاطبان اصلی بخش مسکن کشور شامل حاشیه نشینان، ساکنان بافت فرسوده شهری و خانه اولی ها هستند که برای تامین مسکن آنان باید سیاست گذاری های جدیدی اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه هدف دولت در ستاد بازآفرینی شهری در سطح ملی و استانی کمک به حل مشکلات این سه گروه است، ادامه داد: در صورت حل مشکل این اقشار، جامعه به ارتقای جدیدی در سطح زندگی شهری دست می یابد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: باید در کنار طرح جامع و تفصیلی شهرهای مختلف کشور، طرح باز آفرینی را برای حل مساله محلات در دستور کار قرار دهیم زیرا در غیر این صورت مشکلات شهری حل نمی شود.
آخوندی افزود: داشتن برنامه و راه حل ویژه برای تک تک محلات لازم بوده و در نظام برنامه ریزی کشور نیز باید این را مورد توجه قرار داد و برای آن ردیف بودجه ای تعریف کرد.

** توسعه امکانات مرزی از ضرورت های افزایش ورود گردشگران ترکیه است
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهم ۸۵ درصدی ایرانی ها از مسافران مرزی بین ایران و ترکیه گفت: توسعه امکانات مرزی از ضرورت های افزایش ورود گردشگر به کشور است و این امر در دولت دنبال می شود.
به گزارش ایرنا، عباس آخوندی امروز /پنجشنبه/ در آئین آغاز عملیات اجرایی پایانه مرزی رازی افزود: این پایانه نیز در راستای ارائه خدمات بهتر به گردشگران در مرز ایران و ترکیه در ۲ فاز احداث می شود.
به گفته وی با اتمام این فاز، هم عملیات گمرکی و هم عملیات تجاری در همین پایانه انجام می شود و مسافران می توانند با ایمنی کامل در این مسیر تردد کنند.
وی با اشاره به اینکه میزان تردد در مسیر پایانه مرزی رازی در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: اقدامات بسیار مناسبی در این مسیر آغاز شده است.
وی اظهار کرد: فاز نخست این پایانه در پنج هکتار شامل بخش ایست اجباری احداث می شود که برای اجرای آن ۸۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص می یابد و به محض آنکه کار پیش برود، فاز دوم نیز به اجرا در می آید.
وی ادامه داد: مرز رازی یکی از مرزهای مهم ایران در زمینه تردد جاده‌ای است و بر اساس آمار در سال ۹۵ حدود ۶۰۰ هزار نفر از این مرز عبور کرده‌اند که نشان می‌دهد این مسیر یکی از مرزهای مورد علاقه مردم است.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: راهی که در حال حاضر بین مرز رازی و خوی وجود دارد یک راه فرعی است و ما در آنجا ۲ تقاطع غیر همسطح را در حال اجرا داریم و روکش آن نیز در حال اصلاح است.
آخوندی گفت: مجوزی از هیات دولت برای اجرای تقاطع غیرهمسطح بین مرز رازی و خوی اخذ شده است تا بتوانیم این راه را به یک مسیر اصلی ارتقا دهیم.
وی همچنین در خصوص توسعه راه ‌های روستایی آذربایجان غربی اظهار کرد: هماهنگی لازم با استاندار آذربایجان غربی در حال انجام است و امیدواریم با اعتبارات استانی در حدود ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان به اجرا درآید.
به گزارش ایرنا، مرز رازی خوی با داشتن راه ریلی و زمینی می تواند نقش بسزایی در ترانزیت و صادرات به کشور ترکیه و اروپا ایفا کند؛ این مرز در ۷۰ کیلومتری غرب خوی واقع است.
وزیر راه و شهرسازی روز گذشته /چهارشنبه/ با هدف شرکت در بیستمین اجلاس نظام مهندسی ساختمان وارد ارومیه شده و امروز پنجشنبه جلسه ستاد باز آفرینی شهری در ارومیه به ریاست وی تشکیل شد.

افق نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 2

کلید مقابل را فعال کنید