کمک 18 میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد+تصویر | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:255694
پ

کمک ۱۸ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد+تصویر

رهبر معظم انقلاب با احتساب مبالغ اهدایی از سال ۱۳۸۱ تا خردادماه امسال‌ ۱۸ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال، در گلریزان‌های ویژه ماه‌ رمضان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد زندان‌های کشور کمک کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: کمک 18 میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد+عکس

به گزارش افق نیوز، آیت‌الله خامنه‌ای که هر ساله به اذعان مسئولان ستاد دیه نخستین چراغ آئین‌های گلریزان ماه رمضان را روشن می‌کنند، امسال با افزایش ۸۷ میلیون تومانی کمک‌های نقدی خودشان نسبت به سال گذشته، رقمی بالغ بر ۴ میلیارد ریال به سی و یکمین مراسم این نهاد حمایتی تخصیص دادند.
با احتساب مبالغ اهدایی صورت گرفته از سال ۱۳۸۱ تا خرداد سال‌جاری معظم‌له رقمی بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان، تنها به بهانه مشارکت در گلریزان‌های ویژه ماه‌ مهمانی خدا برای آزادی مددجویان غیرعمد حاضر در زندان‌های کشور کمک داشتند.
در سفرهای استانی رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه و خراسان‌شمالی هم طبق آمار موجود نمایندگی‌های ستاد دیه، همچون بسیاری از واحدهای فعال استانی از مواهب میزبانی خود بی‌بهره نبوده‌اند.
برای نمونه با کمک ۵ میلیاردی رهبر انقلاب در سفر به کرمانشاه تعداد ۲۴۰ محبوس غیرعمد و با اهدای مبلغی معادل یک میلیارد تومان در سفر ایشان به بجنورد تعداد ۱۲۵ بدهکار سرپرست خانواده با پیگیری فوری ستاد دیه از زندان آزاد شدند.

واریز ۱٫۷ میلیاردی وجوهات شرعی برای آزادی محکومان غیرعمد
فروردین سال ۹۵ به مناسبت میلاد امام جواد (ع)، علاوه بر حمایت‌های معنوی به ستاد دیه پرداخت مبالغ خیرین جهت تأمین بخشی از بدهی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد، در بخش پرداخت وجوهات شرعی دفتر مقام معظم رهبری فعال شد که از این محل تا به امروز به میزان یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان برای حمایت از بدهکاران مالی و دیه جمع‌آوری شده و تمامی وجوه در ۵ مرحله به ستاد دیه کشور پرداخت شده است.

این اقدام طبق استفتائات به عمل آمده از جانب مراجع عظام تقلید صورت گرفته و در همه روزهای سال نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.leader.ir در صورت تمایل وجوهات شرعی زکات فطریه یا دیگر تبرعات مورد نظرشان را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه اختصاص دهند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 5

کلید مقابل را فعال کنید