کد خبر:237715
پ
چهارمین کنگره سلامت نوزادان 24 الی 26 آبان ماه

چهارمین کنگره سلامت نوزادان ۲۴ الی ۲۶ آبان ماه

در راستاي بهبود سلامت نوزادان و كاهش مرگ و مير آنها و جهت به روز رساني علوم مرتبط به سلامت نوزادان، كنگره سلامت نوزادان از چهار سال پيش آغاز به كار نموده است تا با دعوت از همه دست اندركاران مشكلات نوزادان از جمله پزشكان فوق تخصص، پزشكان متخصص، پرستاران نوزادان و ساير رشته هاي مرتبط محيطي را فراهم سازند تا هر سال با تكيه به يك مشكل شايع و رايج دوره نوزادي به بحث و تبادل نظر می پردازند.

۲۴ الی ۲۶ آبان ۱۳۹۶دانشگاه علوم پزشکی ایران تهران از ساعت ۸:۳۰الی ۱۶،در مرکز همایش های رازی چهارمین کنگره سلامت نوزادان را با حضور اساتید فوق تخصص و متخصصین برجسته کشور برگزار نمود. در این کنگره پزشکان مطرح کشور از جمله دکتر بردبار و دکترنریمانیان و دکتر افجعی و دیگر پزشکان ارجمند سخنرانی نمودند.

افق نیوز/سلامت نوزادان از مهم ترين اهداف تامين سلامتي و كاهش مشكلات بهداشتي جامعه بوده و نوزاد سالم در آينده به كودك سالم رشد كرده و در نهايت يك فرد بالغ سالم به جامعه افزوده مي گردد. از طرفي كاهش مرگ و مير نوزادان از اهداف بهداشتي است كه جمهوري اسلامي ايران در تعهدات بين المللي خود پايبندي به اين كاهش را قبول نموده و در اين راستا خدمات زيادي در ساليان اخير به مادران و نوزادان ارائه نموده است. در راستاي بهبود سلامت نوزادان و كاهش مرگ و مير آنها و جهت به روز رساني علوم مرتبط به سلامت نوزادان، كنگره سلامت نوزادان از چهار سال پيش آغاز به كار نموده است تا با دعوت از همه دست اندركاران مشكلات نوزادان از جمله پزشكان فوق تخصص، پزشكان متخصص، پرستاران نوزادان و ساير رشته هاي مرتبط محيطي را فراهم سازند تا هر سال با تكيه به يك مشكل شايع و رايج دوره نوزادي به بحث و تبادل نظر بپردازند.

ارائه مباحث تشخیصی ، درمانی و پیشگیری نوین در زمینه بیماریهای شایع نوزادان با تشکیل پانل های گوناگون و برگزاری کارگاه و قرار دادن پوستر ها با حضور صاحب نظران و اساتید دانشگاه و امکان بحث و تبادل آرا درباره مباحث مختلف . محوریت کنگره امسال بیماریهای دستگاه گوارش و تغذیه نوزادان ، خصوصأ نوزادان پر خطر می باشد که یکی از مشکلات شایع بخش های نوزادان هستند و سلامت و رشد کلی شیر خوار و کودک در گرو تغذیه سالم و کافی در دوره نوزادی می باشد، لذا بررسی راهکارهایی که به سلامت بیشتر دستگاه گوارش و تغذیه و رشد نوزاد بیانجامد در سلامت آتی نوزاد نقش بسزایی خواهد داشت.

 

عکاس و گزارشگر : پریسا شکری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری