کد خبر:223687
پ

شکست حمله نظامی مشترک دولت‌های غربی به سوریه،نقطه عطف تاریخ منطقه

پژوهشگر مسائل بین الملل درباره درباره عملیات موشکی سپاه علیه مواضع داعش تصریح کرد: شکست طرح حمله نظامی مشترک دولت‌های بزرگ غربی به سوریه، ‌ نقطه‌عطفی در تاریخ منطقه و ایران بود.

سوریه

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالله شهبازی پژوهشگر مسائل بین الملل درباره عملیات موشکی روز گذشته سپاه پاسداران علیه مواضع داعش در سوریه مطلبی را منتشر کرد.

در این مطلب آمده است:

«حملات موشکی ایران ۲۸ خرداد ۱۳۹۶/ ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۷ به مواضع داعش در دیرالزور سوریه انعکاس وسیع جهانی داشته است. این حملات در فاصله زمانی کوتاهی پس از اجلاس ریاض و سخنان تهدیدآمیز و سخیف ترامپ و ملک سلمان و در پیامد آن حملات تروریستی تهران، انجام گرفت.

ایران از آغاز در برابر طرح تجزیه سوریه مقاومت کرد و به محور حفظ ثبات منطقه بدل شد. سپتامبر ۲۰۱۳/ شهریور ۱۳۹۲، شکست طرح حمله نظامی مشترک دولت‌های بزرگ غربی به سوریه، ‌ نقطه‌عطفی در تاریخ منطقه و ایران بود.

اگر ایران نبود در هفت ساله اخیر شبیه به همان سرنوشتی در انتظار منطقه بود که در سال‌های پس از جنگ جهانی اول تجربه شد؛ دورانی که قدرت‌های بزرگ غربی خط‌کش به دست گرفتند و مرزهای سیاسی جدید ترسیم کردند و افراد و خاندان‌های دست‌نشانده خود را در این دولت‌های نوظهور و در سایر کشورهای منطقه از جمله ایران به حکومت رسانیدند.

ایران عزمی شگفت از خود نشان داد. لطف الهی نیز با او بود تا از منظر استقلال و اقتدار سیاسی به چنان جایگاهی در منطقه و جهان نائل آید که در تاریخ معاصر ایران بی‌سابقه بوده است. این لطف را شاکر باشیم و از این عزم ستایش کنیم.»

کلیدواژه : عبدالله شهبازی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

88 − 87 =

کلید مقابل را فعال کنید