کد خبر:252916
پ

خنجر شاه عباس صفوی در معرض بازدید عموم قرار گرفت

۲ اثر نفیس دوره صفوی شامل خنجر شاه عباس صفوی و قرآن خطی متعلق به این دوره برای اولین بار در گنجینه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار گرفت.

به گزارش افق نیوز، نادر فلاحی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل روز شنبه گفت: خنجر شاه عباس صفوی منقوش به جمله «جهان منتظر توست یا مهدی (عج)» و قرآن نفیس خطی متعلق به دوره صفویه به گنجینه شیخ صفی الدین اردبیلی وقف شده اند.
وی با بیان اینکه این اقدام فرصتی برای آشنایی نسل جوان با تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم است، اضافه کرد: معرفی این برهه از تاریخ به ویژه برای نسل جوان اهمیت ویژه دارد.
او بیان کرد: جد خاندان صفوی، شیخ صفی الدین اردبیلی به حد مطلوب در کشور معرفی نشده و ضروری است در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل همچنین از مرمت ۲ پل تاریخی هفت چشمه (یدی گوز کورپوسی) متعلق به دوره صفویه و پل نادری مربوط به دوره قاجاریه در اردبیل خبر داد.
فلاحی با ابراز امیدواری به پایان عملیات مرمت هر ۲ پل تا دو هفته آینده اضافه کرد: برای مرمت پل تاریخی نادری ۷۰۰ میلیون ریال و پل تاریخی هفت چشمه ۳۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
پل یئدی گوز مربوط به دوره صفوی به طول ۶۰ و عرض ۳٫۱۰ متر می باشد و پل تاریخی نادری هم مربوط به دوره قاجار به طول ۶۰ و عرض ۵٫۱۰ متر است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − = 15

کلید مقابل را فعال کنید