1

کتایون ریاحی سفیر جدید «مهرآفرین» معرفی شد.

  • کد خبر : 26509
  • 11 بهمن 1390 - 15:51

من خوشحالم با برپایی‌ چنین مراسمی این افراد شناسایی‌می‌شوند

مراسم معرفی سفیر جدید «مهرآفرین» شب گذشته ـ ۱۰ بهمن ماه ـ درسالن همایش‌های «میلاد» محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که اجرای آن را فرزاد حسنی بر عهده داشت، گروه ارکستر موسیقی‌ سازهای بادی تهران به سرپرستی سینا ذکایی قطعاتی را اجرا کرد.

در ادامه مراسم محمد سریر به روی سن آمد و گفت: ۲۲ نفری که در این گروه‌ موسیقی حضور داشتند همه از استعدادهای این کشور هستند. قطعاتی که ما از این عزیزان شنیدیم نشانگر این باور بود که پشت این نوع موسیقی فکر درست، حرکت و اندیشه‌ای سازنده نهفته است پس سعی کنیم این نوع موسیقی را بین مردم رواج دهیم.

وی با اشاره به فعالیتهای موسسه مهرآفرین افزود: من خوشحالم با برپایی‌ چنین مراسمی این افراد شناسایی‌می‌شوند و امیدوارم امکان برگزاری اینگونه برنامه‌ها بیشتر باشد.

بعد از پخش فیلم کوتاه چهار دقیقه‌ای؛ محمد سریر، لوریس چکناواریان،مهدی همایونفر، علیرضا قربانی و رزیتا حفیظ روی صحنه آمدند و به همراه رهبر گروه (جاوید مجلسی) مدال و لوح سپاس را به اعضای جدید سفیریاران مهرآفرین اهدا کردند.

ارکستر سازهای بادی تهران رسما به عنوان سفیریاران جدید مهر آفرین معرفی شدند.

فرزاد حسنی نیز با اشاره به اینکه فاطمه معتمدآریا از مدعوین این برنامه بود ادامه داد: اولین بانوی سفیر مهرآفرین به دلیل عدم حضورشان در ایران نتوانستند در این برنامه شرکت کنند، اما باید بگویم او هنوز هم در مهرآفرین حضور فعال دارد و همه سفرای بعد از خود را پشتیبانی می‌کند.

در ادامه این مراسم فاطمه دانشور در یک فیلم ویدئویی به ایراد سخنانی درباره ۶سالگی مهرآفرین پرداخت.

دانشور طی سخنانی گفت: هدف ما حمایت از کودکان بد سرپرست و زنان سرپرست خانوار است امروز مهر آفرین ۶ ساله شده است و هم اکنون ۱۲ هزار نفر یاور و حمایتگر داریم.

وی با اشاره به معرفی فاطمه معتمد آریا، مریلا زارعی ‏‏،رضا صادقی،هادی ساعی به عنوان سفیر و سفیر یاران مهر آفرین در سالهای گذشته گفت: سفیر مشکلات را می‌بیند و نه تنها خود به یاری آنها می‌رود، بلکه آن را به‌جامعه و مسولان منتقل می‌کند.

وی ادامه داد: سفیر با هدف بیدار کردن وجدان‌ها قدم برمی‌دارد و می‌خواهد بگوید که ما در برابر نعمتهای خدا بدهکاریم و باید برای این بدهی به دیگران کمک کنیم.

همچنین سیمین حقی ـ شاهنامه‌شناس معاصر کشور‌ـ روی صحنه آمد و با یاداوری‌ اینکه ده بهمن روز جشن سده ایرانیان است در معرفی دومین سفیر این دوره مهرآفرین گفت: امشب میزبان دومین سفیر مهرآفرین هستیم.

وی با سپاس از همسرش آقای بهبهانی که همیشه حامی انسان‌های فرهنگ دوست بوده‌اند، ادامه داد: کتایون ریاحی به‌ حق شایسته حضور در این موسسه است و امیدوارم بتواند در این راه به تعالی برسد.

علی معلم هم سفیر دوم مهرآفرین را این گونه معرفی کرد: در میان ۷۰میلیون جمعیت کشورمان کمتر از هزار نفر بازیگر سینما هستند. از میان این هزار نفر حدود ده درصد بین مردم شناخته شده‌اند و از این عده کمتر از سی

نفر هستند که حیطه شخصی زندگی حرفه‌ای شان دستخوش مسایل حاشیه‌ای نشده است. این افراد از بدست آوردن شهرت خوشحالند چون شهرتشان را از لطف مردم می‌دانند نه از خودباری. اگر عزت الله انتظامی را امروز همه میشناسند نه فقط به خاطر بازی خوبش بلکه بیشتر برای خلق و خوی و اخلاق انسانی‌اش است.

وی ادامه داد: محبوبیت فردین تنها به خاطر بازیگری‌اش نبود بلکه محبتش و نحوه سلوکش با مردم او را بین همه عزیز کرد.

وی تصریح کرد: صاحبان مقام کشور باید قدر این هنرمندان را بدانند و واقف باشند اگر قرار است حضور این افراد نادیده گرفته شود چیزی از مردم هم باقی نمی‌ماند چراکه اینها ضامن فرهنگ یک ملت هستند.

علی معلم با ذکر نام کتایون ریاحی به عنوان سفیر دوم مهرآفرین این دوره اظهار کرد: ریاحی با شایستگی و گزیده‌کاری حرفه هنری خود را آغاز کرد و به اختیار خودش به حرفه‌اش پایان داد.

وی یادآور شد: او سال گذشته بعد از دریافت جایزه‌اش برای بازی در سریال “یوسف پیامبر” پایان کار خود را اعلام کرد اما به نظر من برای اهل فکر پایان وجود ندارد. برای ما که این روزها شاهد سقوط اخلاقی عجیب و خطرناکی را در جامعه شاهد هستیم حضور چنین افرادی موثر است. مدت‌هاست در حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر و اقتصاد و سیاست و … رفتار خوبی از خود نشان نمی‌دهیم، امیدوارم محافلی از این دست با حضور چنین افرادی کمک کند با هم مهربانتر باشیم و بیشتر بیندیشیم.

آزیتا موگویی نیز در معرفی سفیرجدید مهرآفرین توضیح داد: کشور ما نیازمند مادرانی است که بتوانند بچه‌های خوب تربیت کنند بچه‌هایی که به درستی میراث گذشتگان‌شان را حفظ کنند. تقدیر و جبر مسیر بعضی آدم‌ها را تغییر می‌دهد و به جایی می‌کشد که در تصورشان نیست. صحبت از کتایون ریاحی هم سخت است هم آسان.

وی ادامه داد: آسان است چون روزهای غم و شادی زیادی را با او سپری کردم و سخت است چون اگر بخواهم از او بگویم تنها بخش کمی از خوبی هایش به زبان می‌آید. امیدوارم این تشکیلات کاری کند تا او وسیله‌ای باشد که آرزومندان به آرزوهایشان برسند.

در ادامه این مراسم بعد از پخش فیلم کوتاهی از کتایون ریاحی، لوریس‌چکناواریان، لاله اسکندری، علی معلم و مهرداد اکبریان برای اهدای مدال ولوح سپاس روی صحنه امدند و ستاره اسکندری در سخنانی برای این بازیگر آرزوی موفقیت کرد و افزود: امیدوارم خانم ریاحی بتواند این راه را با قدم‌های محکم طی کند.

کتایون ریاحی در آغاز سخنان خود گفت: با نگاه پرمهرتان که تلالو نورش جشن‌تان را نورانی کرده من با افتخار پرچم را از دست پرچمدار قبلی خانم معتمدآریا گرفتم تا ادامه راهش را فراهم کنیم.

وی افزود: بزرگترین نیکوکاران ثروتمندترین افرادی بودند که به این باور رسیده بودند که با بخشش‌شان‌ داشته‌هایشان را دوبرابر می‌کنند.

کتایون ریاحی در پایان صحبت‌هایش گفت: ما ملتی هستیم که به فرهنگ، تاریخ و شاعران و بزرگان‌مان افتخار می‌کنیم و ادعای مان این است که تمدن ما و تمام کسانی که فرهنگ ما را اینگونه غنی کرده‌اند بزرگترین ثروت زندگی امروزمان است.

وی ادامه داد: اگر واقعا ما چنین ثروتی در دست داریم پس حتی یک فقیر هم نباید داشته باشیم.چگونه ممکن است اینهمه اندوخته را جلوی چشم بیاوریم و بعد از فقر حرف بزنیم؟ به نظر من باید اول از خودمان شروع کنیم و منتظر کسی نباشیم.

ریاحی در پایان سخنانش یادآور شد: وقتی من برای کمک به سفر سومالی رفتم متوجه شدم خودم بیشتر از همه آنها به کمک احتیاج دارم و این یاری را از آنها گرفتم.

رضا یزدانی با اجرای قطعاتی از معروف‌ترین آهنگ‌های خود پایان بخش مراسم شب گذشته بود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم گروه ارکستر سازهای بادی به اجرای موزیک متن کارتون «پلنگ صورتی» پرداختند.

لینک کوتاه : https://ofoghnews.ir/?p=26509

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر

مبتلایان در ایران
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

مبتلایان در هر میلیون